Kayi Family Blog

Kayi Family Blog Przyjazny dla pieniędzy

Czym możliwości sztucznej inteligencji Samsunga Galaxy różnią się od Google i Apple

/
/
/
72 Views

Nowa seria telefonów Samsung Galaxy S24 jest pełna nowych funkcji sztucznej inteligencji. Niektóre z nich, jak Search Circle, wydają się niezwykle przydatne, podczas gdy inne, jak edycja generatywna, mogą pozornie zniekształcać rzeczywistość. Narzędzia te są częścią Galaxy AI, zestawu funkcji i narzędzi, które umożliwiają wykonywanie szerokiego zakresu zadań w celu uproszczenia codziennych czynności, poprawy produktywności i tworzenia treści.

Ta historia jest częścią Wydarzenie SamsungaZbiór aktualności, porad i wskazówek CNET dotyczących najpopularniejszych produktów Samsunga.

Galaxy AI to próba Samsunga uzupełnienia serii S24 o funkcje oprogramowania oparte na generatywnej sztucznej inteligencji, która stała się głównym nurtem w zeszłym roku, kiedy chatbot ChatGPT OpenAI stał się wirusowy. Samsung i jego rywale obstawiają, że sztuczna inteligencja może tchnąć nowe życie w pogrążoną w stagnacji branżę smartfonów, w której sprzedaż spada od kilku lat.

Czytaj więcej: Galaxy S24 Ultra: jeden dzień z nowym telefonem Samsung

Galaxy 24, S24 Plus i S24 Ultra obsługują Galaxy AI, którą Samsung nazywa „kompleksową mobilną sztuczną inteligencją”. Funkcje oparte na sztucznej inteligencji (z których wiele jest zasilanych przez układ Snapdragon 8 Gen 3) opisano szczegółowo poniżej. Ale Samsung nie jest osamotniony w swoich ambicjach związanych ze sztuczną inteligencją. Oto porównanie najważniejszych funkcji Galaxy AI z funkcjami Google i Apple, dwóch największych konkurentów Samsunga.

Samsunga Galaxy S24 Ultra Samsunga Galaxy S24 Ultra

Tłumaczenie na żywo działa podczas rozmowy telefonicznej pomiędzy dwiema osobami mówiącymi różnymi językami. Tłumaczenie odbywa się w czasie rzeczywistym.

Jona Kima/CNET

Funkcje AI Samsunga Galaxy S24

Tłumaczenie na żywo: Nowe narzędzie do tłumaczenia na żywo firmy Samsung to prawdopodobnie najbardziej fascynująca funkcja sztucznej inteligencji firmy Samsung. Jak sama nazwa wskazuje, narzędzie może tłumaczyć rozmowę telefoniczną w czasie rzeczywistym jako głos i tekst pomiędzy dwoma różnymi językami. Tłumaczenie na żywo obsługuje 13 języków i 17 dialektów, dzięki czemu dwie osoby mogą prowadzić podstawową rozmowę, nawet jeśli nie mówią tym samym językiem. (Rejestrator jest wyposażony w funkcję Asystenta transkrypcji, która wykonuje również tłumaczenie.)

Interpretator: Jest podobny do tłumaczenia na żywo, ale skupia się na tłumaczeniu rozmowy na prosty tekst wyświetlany na podzielonym ekranie. Oglądanie zaprojektowano tak, aby osoby mówiące mogły stanąć twarzą w twarz i przeczytać transkrypcję tekstową tego, co powiedziała druga osoba. Działa również bez danych komórkowych i Wi-Fi.

Czytaj więcej: Drobny druk Samsunga: nowa funkcja „killer” w Galaxy S24 może nie być darmowa

wyszukiwarka okręgów wyszukiwarka okręgów

Patrzeć: Circle to Search umożliwia użytkownikom Google korzystanie z dowolnego ekranu

Szukaj w kręgu: Możesz wyszukać w Google wszystko, co jest widoczne na ekranie, po prostu przesuwając po nim palcem lub rysikiem S Pen firmy Samsung. Długo naciskasz przycisk Początek, a następnie śledzisz, zaznaczasz, rysujesz lub dotykasz dowolnej części obrazu, wideo lub dowolnego fragmentu tekstu i natychmiast rozpoczynasz wyszukiwanie. Na przykład, jeśli Twój znajomy wyśle ​​zdjęcie z wycieczki, możesz użyć kółka wyszukiwania, aby dowiedzieć się więcej o punkcie orientacyjnym, przed którym stoi. Możesz też zakreślić ich buty, aby poznać nazwę marki, a nawet zobaczyć linki umożliwiające ich zakup.

Asystent czatu: Ta funkcja pomaga w pisaniu i jest zintegrowana z klawiaturą. Jest dostępny podczas pisania wiadomości, e-maili, postów w mediach społecznościowych i nie tylko. Kiedy piszesz wiadomość, Chat Assist analizuje ją i może zmienić tekst, aby pasował do zamierzonego tonu. Załóżmy, że chcesz wysłać koledze grzeczną wiadomość — możesz wybrać profesjonalną wersję wpisanej wiadomości. Albo załóżmy, że piszesz i chcesz, aby Twój tekst był krótkim, chwytliwym wyrażeniem, które można umieścić w podpisie w mediach społecznościowych — możesz wybrać #social, a Twój telefon wygeneruje wersję tekstu w tym stylu.

galaxy-s24-series-cnet-00-00-10-05-still006.png galaxy-s24-series-cnet-00-00-10-05-still006.png

Patrzeć: Samsung prezentuje nowe telefony z serii S24 i ich możliwości w zakresie sztucznej inteligencji

Edycja generatywna: Ta funkcja generatywnej sztucznej inteligencji umożliwia wprowadzanie niesamowitych zmian w zdjęciach, tak jak w przypadku Magic Editor w Google Pixel 8. Możesz usuwać obiekty, a funkcja edycji generatywnej wypełni tło w miejscu, w którym kiedyś znajdował się obiekt. Wszelkie obrazy, w których wprowadzono poważne zmiany w AI, będą oznaczone w metadanych znakiem wodnym, który to wskazuje. Jednak drobne zmiany, takie jak usunięcie odbić, nie będą oznaczone znakiem wodnym.

Notatka. Pomoc: Ta funkcja tworzy generowane przez sztuczną inteligencję podsumowania notatek oraz tłumaczy i formatuje pliki w aplikacji Samsung Notes. Ponadto tworzy cyfrowe okładki do notatek, dzięki czemu można je łatwo dostrzec na szybkim podglądzie.

Możliwości sztucznej inteligencji Google Pixel 8

Premiera Google Pixel 8 w zeszłym roku skutecznie zapoczątkowała wyścig zbrojeń oparty na sztucznej inteligencji w telefonach. Przed premierą Samsunga S24 Google reklamował sztuczną inteligencję jako jedną z zalet Pixela 8. Chociaż funkcje generatywnej sztucznej inteligencji to nowy dodatek do telefonów komórkowych, sztuczna inteligencja od dawna jest integralną częścią zadań takich jak rozpoznawanie głosu i przetwarzanie obrazu.

Najlepsza edycja zdjęć Zabierz Google na Pixela 8 Najlepsza edycja zdjęć Zabierz Google na Pixela 8

Best Take on Pixel 8 pomaga zrobić idealne zdjęcie grupy osób. Wykorzystuje sztuczną inteligencję, aby umożliwić zastąpienie twarzy osoby innym ujęciem jej twarzy z innego obrazu z tej samej serii zdjęć.

Jamesa Martina/CNET

Wybór zestawu funkcji Galaxy S24 lub narzędzi Pixela 8 prawdopodobnie będzie zależał od osobistych preferencji. Tak naprawdę niektóre funkcje Galaxy S24 oparte na sztucznej inteligencji, takie jak Circle to Search, powstały w wyniku współpracy Google i Samsunga i ostatecznie trafią do serii Pixel 8.

Edytor magii: Używa Magic Editor generatywna sztuczna inteligencja wraz z technikami przetwarzania sztucznej inteligencji, które pomagają ludziom łatwo wykonywać złożoną edycję zdjęć bez konieczności posiadania profesjonalnych umiejętności lub kosztownych aplikacji innych firm. Wykracza to poza rozjaśnianie i rozjaśnianie zdjęć, chociaż jest to część procesu. Możesz przenosić ludzi, powiększać budynki, usuwać obcych z tła, a nawet tworzyć od zera zupełnie nowe tła.

Najlepsze ujęcie: To jedno z najważniejszych narzędzi AI w ofercie Pixela 8. Pozwala na zamianę twarzy osoby na inny obraz w serii zdjęć. Jeśli chcesz, możesz stworzyć jedno zdjęcie, na którym wszyscy patrzą w kamerę i uśmiechają się, nie zamykając oczu.

Czytaj więcej: AI Pixel 8 zaciera granicę między rzeczywistością a fantazją

piksel8 piksel8

Patrzeć: Recenzja: Przetestowaliśmy Google Pixel 8 i jego funkcje AI

Ekran połączenia: Asystent Google odbiera połączenia w Twoim imieniu, aby uniknąć niechcianych automatycznych połączeń telefonicznych i oszustów. W wersji na Pixela 8 Asystent brzmi bardziej naturalnie i może lepiej zrozumieć kontekst rozmowy.

Magiczna gumka audio: To narzędzie wykorzystuje sztuczną inteligencję do wyciszania lub usuwania niepożądanych dźwięków w nagrywanych filmach. Niezależnie od tego, czy jest to muzyka w tle, czy po prostu szum wiatru, Audio Magic Eraser może celować w określone dźwięki, które rozpoznasz.

Gdzie jest generatywna sztuczna inteligencja Apple dla iPhone’a?

Podczas gdy iPhone’y od lat korzystają ze sztucznej inteligencji, aby usprawniać przetwarzanie zdjęć oraz tworzyć lepsze zdjęcia i filmy, telefony Apple nie mają natywnie możliwości generatywnej sztucznej inteligencji w tym samym duchu, co narzędzia Google czy Samsunga. Ale nie byłoby zaskakujące, gdyby Apple poszedł w tym samym kierunku.

Zmień ostrość zdjęcia na iPhonie 15 Pro Max Zmień ostrość zdjęcia na iPhonie 15 Pro Max

Po zrobieniu zdjęcia lub portretu telefonem iPhone z serii 15 możesz zmienić punkt ostrości.

Stephena Beechama/CNET

Tak naprawdę wielu spodziewa się, że następny iPhone pójdzie w ślady sztucznej inteligencji Google i Samsunga. Plotki sugerują, że Apple będzie intensywnie wdrażać generatywną sztuczną inteligencję w swoich iPhone’ach 16, szczególnie jeśli chodzi o uczynienie Siri inteligentniejszą i bardziej wydajną.

Według Bumberga Włączyć coś Biuletyn iOS 18 będzie zawierał technologię sztucznej inteligencji, która „powinna ulepszyć sposób, w jaki Siri i aplikacja Wiadomości mogą zadawać pytania i automatycznie uzupełniać sugestie”.

Wrzesień raport Autor magazynu The Information szczegółowo opisuje, w jaki sposób Apple planuje wykorzystać duże modele językowe, kluczową część generatywnej sztucznej inteligencji, aby uczynić Siri inteligentniejszą. W raporcie stwierdzono, że funkcja LLM ma zostać wprowadzona wraz z aktualizacją oprogramowania iPhone’a w przyszłym roku. Harmonogram ten zbiegnie się z wrześniową premierą iOS 18, kolejnego mobilnego systemu operacyjnego Apple, który ma pojawić się na iPhonie 16.

Nota wydawcy: CNET wykorzystuje sztuczną inteligencję do zasilania niektórych historii. Zobacz więcej szczegółów. tę pocztę.

About The Author

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :