Kayi Family Blog

Kayi Family Blog Przyjazny dla pieniędzy

Drobny druk Samsunga: nowa funkcja „killer” w Galaxy S24 może nie być darmowa

/
/
/
67 Views

Na początku tego tygodnia podczas wydarzenia Unpacked Samsung zaprezentował serię smartfonów Galaxy S24, a nowe telefony mogą pochwalić się kilkoma ulepszeniami w stosunku do swoich poprzedników, w tym Galaxy AI, pakietem bezpłatnych możliwości generatywnej sztucznej inteligencji. Jednak od 2026 r. właściciele telefonów S24 być może będą musieli zacząć płacić za nowe, ekscytujące narzędzia sztucznej inteligencji.

Ta historia jest częścią Wydarzenie SamsungaZbiór aktualności, porad i wskazówek CNET dotyczących najpopularniejszych produktów Samsunga.

Pochowany drobnym drukiem Lista Galaxy S24 Na stronie internetowej Samsunga można znaleźć następującą informację: „Funkcje Galaxy AI będą dostępne bezpłatnie do końca 2025 roku na obsługiwanych urządzeniach Samsung Galaxy. W przypadku funkcji AI udostępnianych przez strony trzecie mogą obowiązywać inne warunki.

Samsung odpowiedział na prośbę o komentarz, zamieszczając nieco dłuższą wersję tego drobnego druku, mówiąc: „Chcemy udostępnić naszym użytkownikom funkcje Galaxy AI i udostępnimy je bezpłatnie do końca 2025 roku na obsługiwanych urządzeniach Samsung Galaxy. ” Samsung powtórzył, że sztuczna inteligencja dostarczana przez strony trzecie może mieć inne warunki.

Czytaj więcej: Galaxy S24 Ultra: jeden dzień z nowym telefonem Samsung

Z tego sformułowania wynika, że ​​Samsung może pobierać opłaty za funkcje Galaxy AI po zakończeniu bezpłatnego okresu. Możliwe jest również, że Samsung będzie nadal rozszerzał swoją ofertę bezpłatnych funkcji, podobnie jak Apple rozszerzył usługę Emergency SOS dla właścicieli iPhone’a 14 poza początkowo obiecane dwa lata bezpłatnego użytkowania.

Różnica polega na tym, że Apple od razu informowało o tym, jak długo będzie bezpłatnie oferować użytkownikom awaryjne SOS, podczas gdy Samsung ograniczył swoją obietnicę dotyczącą bezpłatnej usługi do drobnego druku na stronie produktu. Do licha, nie było nawet jasne, czy generatywne funkcje sztucznej inteligencji w nowych telefonach Samsunga będą uznawane za usługę odrębną od innych korzyści oferowanych przez telefony.

Istnieje jednak zasadnicza różnica między generatywnymi funkcjami sztucznej inteligencji, o których słyszeliśmy, a Galaxy AI firmy Samsung. Pod koniec ubiegłego roku producenci chipów Qualcomm i MediaTek zaprezentowali funkcje sztucznej inteligencji, które producenci mogliby umieścić w swoich telefonach, a które przetwarzałyby dane i generowały treści wyłącznie na urządzeniu. Ale Galaxy AI ma kilka funkcji, którymi można sterować wyłącznie za pośrednictwem chmury, w tym coś, co wydaje się być korzyścią z Circle to Search współpracującą z Google.

wyszukiwarka okręgów wyszukiwarka okręgów

Patrzeć: Circle to Search umożliwia użytkownikom Google korzystanie z dowolnego ekranu

Wydaje się to uzasadniać traktowanie Galaxy AI jako usługi, a nie funkcji statycznej, jak wiele sztuczek AI do edycji zdjęć, które pojawiają się na telefonach od lat. Google nie wspomniał o żadnych tymczasowych ograniczeniach edycji zdjęć AI oferowanej w jego najnowszych telefonach Pixel 8.

Nie jest jasne, czy limit czasu bezpłatnej usługi dotyczy tylko funkcji AI opartych na chmurze, czy całego pakietu Galaxy AI. Poproszony o komentarz, Samsung potwierdził drobny druk.

Być może Samsung zagwarantował Galaxy AI za darmo do 2025 roku, co pozostawi otwarte drzwi dla jego planów na przyszłość lub umożliwi zmianę oferty technologii i usług. Generatywna sztuczna inteligencja nie była powszechnie akceptowaną koncepcją do czasu pojawienia się ChatGPT pod koniec 2022 r., więc możliwe jest, że funkcje sztucznej inteligencji będą wyglądać zupełnie inaczej w 2026 r. Ale dopóki nie dowiemy się więcej, potencjalni właściciele Galaxy S24 powinni wiedzieć, że najciekawsze funkcje najnowszego telefonu Samsunga mogą nie być bezpłatne przez wiele lat.

Nota wydawcy: CNET wykorzystuje sztuczną inteligencję do zasilania niektórych historii. Więcej szczegółów znajdziesz w tym poście.

About The Author

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :