Kayi Family Blog

Kayi Family Blog Przyjazny dla pieniędzy

Dyrektor firmy twierdzi, że Samsung Galaxy AI odmieni składane urządzenia i tablety

/
/
/
74 Views

Wprowadzając serię Galaxy S24, Samsung po raz pierwszy mocno stawia na generatywną sztuczną inteligencję – rodzaj sztucznej inteligencji, która napędza ChatGPT i wywołała gorączkę w świecie technologii od czasu wprowadzenia popularnego chatbota pod koniec 2022 roku. Efektem tych wysiłków jest zestaw nowych funkcji o nazwie Galaxy AI, które obejmują wszystko, od możliwości edycji zdjęć, poprzez przesuwanie obiektów na zdjęciach, po tłumaczenie rozmów między językami w czasie rzeczywistym. Pojawią się najpierw w nowej rodzinie Galaxy S24, a następnie w serii Galaxy S23.

Ta historia jest częścią Wydarzenie SamsungaZbiór aktualności, porad i wskazówek CNET dotyczących najpopularniejszych produktów Samsunga.

W swojej obecnej formie Galaxy AI składa się z kilku narzędzi i funkcji skupiających się głównie na komunikacji, produktywności i tworzeniu treści. Ale to dopiero początek, powiedział Won-Joon Choi, wiceprezes wykonawczy i szef działu badań i rozwoju działu telefonów komórkowych Samsung, który rozmawiał z CNET przed wydarzeniem Samsung Unpacked zaplanowanym na 17 stycznia. Według Choi Galaxy AI będzie dostępny do wszystkiego, od telefonów składanych po urządzenia do noszenia.

„Galaxy S24 to po prostu zwykły smartfon” – stwierdził. „Ale mamy wiele różnych form, więc zamierzamy rozszerzyć naszą Galaxy AI na wiele różnych form, takich jak tablety, urządzenia składane (i) wiele innych”.

Czytaj więcej: Najlepsze oferty przedsprzedaży Galaxy S24

Galaxy AI jest podobny do funkcji generatywnych opartych na sztucznej inteligencji, które widzieliśmy w zeszłym roku od takich firm jak Microsoft i Google, ale został zaprojektowany specjalnie dla smartfonów Samsung. Galaxy S24 będzie w stanie transkrybować wiadomości tekstowe w innym tonie, zanim naciśniesz „wyślij”, tłumaczyć wiadomości tekstowe i dokumenty w aplikacji Samsung Note, tłumaczyć rozmowy telefoniczne w czasie rzeczywistym, wypełniać edytowane części zdjęć i identyfikować osoby mówiące w transkrypcjach audio, między innymi.

galaxy-s24-series-cnet-00-00-10-05-still006.png galaxy-s24-series-cnet-00-00-10-05-still006.png

Patrzeć: Samsung prezentuje nowe telefony z serii S24 i ich możliwości w zakresie sztucznej inteligencji

Niektóre z tych funkcji mogą wydawać się podobne do narzędzi, które Google wprowadził wcześniej w rodzinie Pixel 8 i własnej aplikacji Wiadomości, i jest to zamierzone. Samsung i Google współpracują nad niektórymi funkcjami Galaxy AI, w tym funkcją Circle to Search, która umożliwia wyszukiwanie w Google dowolnego obiektu na zdjęciu poprzez proste zakreślenie go.

Podsumowując, wysiłki Samsunga i Google’a można uznać za oznakę, że tego typu funkcje stają się normą w nowych smartfonach. Dla Samsunga Galaxy AI stanowi podstawę do dalszego rozwoju.

Choi nie był w stanie szczegółowo opisać przyszłych funkcji Galaxy AI w liniach urządzeń składanych Galaxy Z Fold i Galaxy Z Flip, tabletach Galaxy Tab ani urządzeniach do noszenia Galaxy Watch. Powiedział jednak, że funkcje Galaxy AI będą dostosowane do urządzenia, a nie będą bezpośrednią kopią oferty Galaxy S24.

Nowa funkcja Circle to Search dostępna w Galaxy S24 Ultra Nowa funkcja Circle to Search dostępna w Galaxy S24 Ultra

Nowa funkcja Circle to Search dostępna w Galaxy S24 Ultra

Jona Kima/CNET

„Zamiast go po prostu rozszerzać, chcemy stworzyć bardzo specyficzne… zoptymalizowane możliwości w oparciu o te wymiary” – powiedział. „Nie tylko (a) kopiuj i wklejaj, ale ulepszaj możliwości dla tych konkretnych form”.

Sztuczna inteligencja nie jest obca firmie Samsung, ponieważ w 2017 roku założył Centrum badawcze Samsung AI i w tym samym roku wprowadził na rynek sterowanego głosem wirtualnego asystenta Bixby. Choi nie uważa jednak, że Galaxy AI zastąpi w przyszłości Bixby.

Czytaj więcej: Od sztucznej inteligencji do rzeczywistości mieszanej: produkty targów CES 2024 Wyobraź sobie świat poza aplikacjami

Zamiast tego postrzega nowe osiągnięcia Samsunga w zakresie generatywnej sztucznej inteligencji jako sposób na ulepszenie Bixby, co może mieć kluczowe znaczenie, biorąc pod uwagę, że według danych Asystent Google, Siri firmy Apple i Alexa firmy Amazon są najczęściej używanymi asystentami głosowymi w USA. Inteligencja poufna. Samsung pracuje obecnie nad nową wersją Bixby wyposażoną w generatywną sztuczną inteligencję, chociaż Choice nie może komentować terminu.

„Bixby będzie ewoluować dzięki generatywnej sztucznej inteligencji, dzięki czemu stanie się mądrzejszy i lepiej zrozumie ludzi” – powiedział.

Sztuczna inteligencja od lat odgrywa w naszych telefonach dużą rolę, jeśli chodzi o zadania takie jak oddzielanie tła od pierwszego planu na zdjęciach w trybie portretowym i tłumaczenie językowe. Ale Galaxy AI to tylko jeden przykład tego, jak giganci technologiczni próbują pójść o krok dalej, udostępniając użytkownikom bardziej wyrafinowane narzędzia, zamiast uruchamiać sztuczną inteligencję w tle.

Samsunga Galaxy S24 Ultra Samsunga Galaxy S24 Ultra

Funkcja Live Translate w serii Galaxy S24 umożliwia tłumaczenie rozmów na 13 języków podczas rozmowy.

Jona Kima/CNET

„To nie dzieje się za kulisami” – powiedział CNET w poprzednim wywiadzie Aaron West, starszy analityk w firmie badawczej Omdia, odnosząc się do generatywnej sztucznej inteligencji. „Jest oczywiste, że Twój telefon faktycznie coś robi i generuje coś nowego i oryginalnego”.

Minie trochę czasu, zanim dowiemy się, jak generatywna sztuczna inteligencja zmieni działanie smartfonów na bardziej podstawowym poziomie. Sameer Samat, dyrektor generalny Google i wiceprezes ds. Androida, Google Play i Wear OS, również uważa, że ​​jesteśmy na wczesnym etapie. W rozmowie z CNET na targach CES 2024 przed Samsung Unpacked powiedział, że minie trochę czasu, zanim sztuczna inteligencja wpłynie szerzej na oprogramowanie i systemy operacyjne smartfonów.

„Nadal jesteśmy na wczesnym etapie i w ogóle” – powiedział Samat. „Ale myślę, że widzimy, jak można to połączyć w sposób, który naprawdę pomoże osiągnąć znacznie więcej”.

Nota wydawcy: CNET wykorzystuje sztuczną inteligencję do zasilania niektórych historii. Więcej szczegółów znajdziesz w tym poście.

About The Author

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :