Kayi Family Blog

Kayi Family Blog Przyjazny dla pieniędzy

Funkcje Samsunga Galaxy S24, które chcę zobaczyć: więcej sztucznej inteligencji, szybsze ładowanie

/
/
/
83 Views

W Galaxy S23 skupiono się na praktycznych ulepszeniach, takich jak lepsza żywotność baterii, więcej pamięci w modelach z wyższej półki i ostrzejszy czujnik aparatu w modelu Ultra. Ale Galaxy S24 może być czymś więcej niż tylko ulepszeniem sprzętu, jeśli funkcje Samsung Galaxy AI okażą się przydatne.

Jednak same nowe, błyskotliwe możliwości sztucznej inteligencji nie wystarczą, aby smartfon był godny rekomendacji. Podstawy, takie jak żywotność baterii, jakość ekranu i wydajność aparatu, nadal mają większe znaczenie, jeśli chodzi o ogólną użyteczność. Jednak w miarę jak generatywna sztuczna inteligencja stanie się coraz większą częścią aplikacji i usług, z których korzystamy na co dzień, sytuacja może się zmienić.

Czytaj więcej: Najlepszy telefon z Androidem w 2023 r

Oto, czego oczekuję od Galaxy S24, który ma zostać zaprezentowany 17 stycznia podczas kolejnego wydarzenia Samsung Unpacked.

Pomocne funkcje AI

Zrzut ekranu pokazujący, jak wygląda interfejs czatu dla połączenia tekstowego Bixby dla odbiorcy. Zrzut ekranu pokazujący, jak wygląda interfejs czatu dla połączenia tekstowego Bixby dla odbiorcy.

Funkcja połączeń tekstowych Bixby firmy Samsung, która łączy funkcje wysyłania SMS-ów i rozmów, to jeden ze sposobów, w jakie Samsung wykorzystuje obecnie sztuczną inteligencję w swoich telefonach.

Zrzut ekranu: Lisa Edicicco/CNET

Samsung mógł nie wypowiadać się tak głośno na temat swoich ambicji w zakresie sztucznej inteligencji na rok 2023, jak firmy takie jak Google, Meta i Microsoft. Jednak firma wyraźnie zastanowiła się, w jaki sposób ta technologia może potencjalnie poprawić sposób, w jaki korzystamy z naszych telefonów. Przykładem tego jest funkcja Bixby Text Call, która łączy wiadomość tekstową i rozmowę telefoniczną w przypadkach, gdy ustne odebranie połączenia telefonicznego może nie być idealnym rozwiązaniem.

Jednak z ostatnich ogłoszeń Samsunga wynika, że ​​w przypadku serii Galaxy S24 głównym tematem będzie sztuczna inteligencja, podobnie jak Google w przypadku Pixel 8 i Pixel 8 Pro. Samsung ogłosił niedawno Gauss, nowy generatywny model sztucznej inteligencji obejmujący język, obrazy i kod, oraz Galaxy AI, „doświadczenie”, które prawdopodobnie pojawi się w S24. Szczegóły na temat Gaussa i Galaxy AI są skąpe. Na razie Samsung powiedział, że Gauss będzie mógł wykonywać takie zadania, jak pisanie e-maili i podsumowywanie dokumentów, a Galaxy AI będzie w stanie tłumaczyć rozmowy telefoniczne.

AI ma także możliwość rozszerzenia funkcjonalności S Pen w kolejnym modelu Ultra. Mogę sobie na przykład wyobrazić wykorzystanie sztucznej inteligencji do poprawy rozpoznawania pisma ręcznego lub do udostępnienia nowych funkcji, które umożliwiają łączenie ręcznie rysowanych szkiców z grafiką wygenerowaną przez sztuczną inteligencję. Ale to tylko moje przypuszczenia; będziemy musieli poczekać, aby zobaczyć, co Samsung planuje.

Jedną z moich największych uwag krytycznych pod adresem oprogramowania smartfonów Samsunga jest brak dodatkowych funkcji zapewniających wygodę, które posiadają telefony Pixel, takich jak Rejestrator Google do transkrypcji nagrań w czasie rzeczywistym, a także zestaw funkcji Google ułatwiających prowadzenie rozmów telefonicznych i narzędzia do edycji zdjęć. Generatywna sztuczna inteligencja może być właśnie tym, co Samsung musi nadrobić. Trudne jest jednak to, że te funkcje będą musiały balansować na cienkiej granicy między użytecznością a niezbyt przesadą. Jak napisała wcześniej moja koleżanka Sarina Dayaram, niektóre nowe funkcje edycji obrazu w Pixelu 8 rodzą duże pytania o autentyczność obrazów, które napotykamy w Internecie.

Szybkie ładowanie

Samsunga Galaxy S23 Ultra Samsunga Galaxy S23 Ultra

Galaxy S23 Ultra, podobnie jak jego poprzednik, obsługuje ładowanie o mocy 45 W.

Jamesa Martina/CNET

Linia Galaxy S23 oferuje taką samą prędkość ładowania jak poprzednicy telefonów: ładowanie wynosi 25 W w przypadku zwykłego S23 i 45 W w wariantach Plus i Ultra.

To pozostaje w tyle za niektórymi konkurencyjnymi telefonami. Na przykład Lenovo ThinkPhone oferuje ładowanie o mocy 68 W, które pozwala naładować go od zera do 92% w 30 minut. Motorola Edge Plus, która również ma ładowanie o mocy 68 W, podczas testów CNET naładowała baterię z 3% do 80% w 30 minut. Obydwa przewyższają moc ładowania 45 W Galaxy S23 Plus, która zapewnia jedynie od 11% do 72% w tym samym czasie.

Chociaż szybsze ładowanie nie jest przełomem w umowie, jest to praktyczne ulepszenie, które sprawi, że S24 będzie atrakcyjny dla tych, którzy mają tylko kilka minut na zasilenie swoich urządzeń.

Więcej miejsca w bazowym Galaxy S24

Samsunga Galaxy S23 Samsunga Galaxy S23

Podstawowy Samsung Galaxy S23 (na zdjęciu) ma mniej wbudowanej pamięci niż S23 Plus i S23 Ultra.

Lisa Edichiko/CNET

Przy wszystkich aplikacjach, zdjęciach i filmach, które przechowujemy na naszych urządzeniach, łatwo może zabraknąć miejsca. Większość producentów telefonów już dawno zaprzestała dołączania gniazda kart microSD, które umożliwia dodanie dodatkowej pamięci w razie potrzeby, co oznacza, że ​​teraz będziesz musiał polegać na wbudowanej pamięci telefonu i chmurze.

Samsung zwiększył pojemność pamięci w najtańszych wersjach Galaxy S23 Plus i Ultra ze 128 GB do 256 GB, ale zwykły S23 nadal oferuje tylko 128 GB miejsca. Byłoby wspaniale, gdyby Samsung zwiększył pojemność podstawowego S24, aby dopasować go do reszty oferty w przyszłości. Pomoże to również S24 w dalszej konkurencji z ofertą Google Pixel 8 i zapewni kolejny czynnik odróżniający go od Galaxy S23 FE za 600 dolarów.

Jeszcze kilka lat aktualizacji Androida

Zielony symbol Androida na żółtym tle Zielony symbol Androida na żółtym tle

Jamesa Martina/CNET

Kiedyś liderem we wspieraniu wersji Androida dla flagowych telefonów był Samsung, ale ostatnio Google go wyprzedził. Podczas gdy Samsung gwarantuje cztery generacje aktualizacji wersji Androida, Google Pixel 8 i Pixel 8 Pro będą otrzymywać aktualizacje oprogramowania przez siedem lat. Jest to bardzo ważne, ponieważ oznacza, że ​​właściciele Pixela 8 będą nadal otrzymywać najważniejsze aktualizacje na całej platformie aż do 2030 roku. Mam nadzieję, że zachęci to Samsunga przynajmniej do dorównania Google, zwłaszcza że telefony Samsung premium kosztują zazwyczaj 1000 dolarów lub więcej.

Ogólnie rzecz biorąc, idealna aktualizacja smartfona obejmuje kombinację praktycznych ulepszeń, takich jak dłuższy czas pracy baterii czy szybsze ładowanie, a także nowych funkcji, które znacząco odróżniają go od poprzednika. W przypadku Galaxy S24 chciałbym to zobaczyć w ulepszeniach przechowywania i ładowania, a także w narzędziach kreatywnych opartych na sztucznej inteligencji, które są raczej przydatne niż bezużyteczne.

Nota wydawcy: CNET wykorzystuje sztuczną inteligencję do zasilania niektórych historii. Więcej szczegółów znajdziesz w tym poście.

About The Author

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :