Kayi Family Blog

Kayi Family Blog Przyjazny dla pieniędzy

Galaxy S24: pierwsze flagowe telefony Samsunga wykonane z kobaltu pochodzącego z recyklingu już tu są

/
/
/
61 Views

SAMSUNG Galaxy S24 Po raz pierwszy we flagowym modelu Galaxy linia telefoniczna wykorzystuje komponenty wykonane z przetworzonego kobaltu i pierwiastków ziem rzadkich.

Ta historia jest częścią Wydarzenie SamsungaZbiór aktualności, porad i wskazówek CNET dotyczących najpopularniejszych produktów Samsunga.

Południowokoreańska firma twierdzi, że uzyskała kobalt z recyklingu z akumulatorów litowo-jonowych, które zostały wyrzucone przez jej partnerów w procesie produkcji akumulatorów. Jak podała firma, pierwiastki ziem rzadkich odzyskano z magnesów wyrzuconych podczas produkcji lub z innych produktów wycofanych z eksploatacji.

Czytaj więcej: Całkowicie przeprojektowany telefon jest o wiele trudniejszy, niż się wydaje, nawet dla Apple i Samsunga

Wspiera to wysiłki firmy Samsung na rzecz osiągnięcia celu, jakim jest wykorzystanie materiałów pochodzących z recyklingu we wszystkich produktach Galaxy do 2025 roku. Celem firmy jest wykorzystanie materiałów pochodzących z recyklingu w każdym elemencie swoich produktów mobilnych do roku 2030. Galaxy S24 Plus I Galaxy S24 Ultra będzie zawierać 50% kobaltu pochodzącego z recyklingu, podała firma.

„Podaż i popyt na kobalt stale rosną, ale rzemieślnicze wydobycie tych minerałów wzbudziło obawy dotyczące ochrony środowiska i etyki na całym świecie” – powiedział Daniel Araujo, wiceprezes działu telefonów komórkowych Samsunga na odprawie przed otwarciem firmy. Coroczne wydarzenie promocyjne Unpacked. „Dlatego niezwykle ważne jest, abyśmy rozszerzyli wykorzystanie przetworzonego kobaltu i pierwiastków ziem rzadkich w całej naszej linii produktów”.

Oprócz dodania do linii Galaxy S24 kobaltu i pierwiastków ziem rzadkich pochodzących z recyklingu, Samsung poinformował również, że opakowania tej serii wykorzystują teraz w 100% papier z recyklingu, co przybliża firmę Samsung do wyeliminowania jednorazowego plastiku. Firma obiecała także oferować siedem generacji aktualizacji systemu operacyjnego i aktualizacji zabezpieczeń, czyli znacznie więcej niż cztery lata, jakie Samsung zaoferował dla serii Galaxy S23 w 2023 roku. Może to spowodować, że właściciele S24 będą musieli dłużej czekać na aktualizację swoich telefonów. Jednak Samsung nadal pozostaje w tyle za Google i Fairphone w przypadku odpowiednio serii Pixel 8 i Fairphone 5, z których każda oferuje ośmioletnią politykę aktualizacji oprogramowania.

galaxy-s24-series-cnet-00-00-10-05-still006.png galaxy-s24-series-cnet-00-00-10-05-still006.png

Patrzeć: Samsung prezentuje nowe telefony z serii S24 i ich możliwości w zakresie sztucznej inteligencji

Ekologiczne osiągnięcia firmy Samsung

Według Greenpeace, pomimo niedawnej polityki środowiskowej firmy Samsung na przestrzeni ostatnich kilku lat, reputacja firmy i referencje związane z ochroną środowiska pozostają w tyle za niektórymi jej konkurentami.

Chociaż Samsung ogłosił, że zainwestuje miliardy dolarów, aby osiągnąć neutralność pod względem emisji dwutlenku węgla i przejść na energię w 100% odnawialną do 2050 r., nie zdecydował się na rozszerzenie swojego zobowiązania na rzecz neutralności pod względem emisji dwutlenku węgla na swój łańcuch dostaw. Dla porównania Apple zobowiązał się do dekarbonizacji swojego łańcucha dostaw i swoich produktów do 2030 roku. Google dąży do osiągnięcia zerowej emisji netto w swojej działalności i łańcuchu wartości do 2030 r. i twierdzi, że kupił wystarczającą liczbę „wysokiej jakości” kompensacji emisji dwutlenku węgla, aby wyeliminować swoje dziedzictwo węglowe.

Czytaj więcej: Jak wynika z raportu, Samsung zajmuje ostatnie miejsce wśród wiodących producentów chipów w działaniach na rzecz dekarbonizacji

Szacunki Samsunga że zeszłoroczny Galaxy S23 Plus w całym okresie swojego życia wytwarza 58,8 kg ekwiwalentu dwutlenku węgla, z czego 83% pochodzi z produkcji. Podkreśla to, że proces produkcyjny jest najbardziej emisyjną fazą cyklu życia Galaxy 23 (i prawdopodobnie Galaxy 24). Emisje dwutlenku węgla na pozostałych etapach – transporcie do gablot, codziennym użytkowaniu przez właścicieli i wycofaniu z eksploatacji – są znacznie niższe, ale wpływ na środowisko jest nadal znaczący.

Ślad węglowy branży smartfonów

Dużo telefonów Samsung. Dużo telefonów Samsung.

Samsung produkuje kilka różnych modeli telefonów Galaxy.

Andrew Lancsona/CNET

Emisje gazów cieplarnianych generowane przez łańcuchy dostaw technologii konsumenckich lub firmy takie jak Samsung i Apple gwałtownie wzrosły w ostatnich latach wraz z szybkim rozwojem rynku elektroniki użytkowej. A Raport Deloitte’a opublikowanych w 2021 r., szacuje się, że w 2022 r. branża smartfonów wygenerowała 146 mln ton emisji CO2 lub równoważnej emisji.

Greenpeace twierdzi, że większość emisji gazów cieplarnianych w przemyśle elektronicznym pochodzi z pozyskiwania energii elektrycznej do produkcji komponentów i urządzeń. Zdaniem tej organizacji non-profit, aby osiągnąć neutralność pod względem emisji dwutlenku węgla, dostawcy w rozległym łańcuchu dostaw dużych firm technologicznych powinni stosować praktyki związane z czystą energią podczas tworzenia i dostarczania części.

„Dostawcy elektroniki użytkowej, w tym producenci półprzewodników, producenci wyświetlaczy i monterzy, odpowiadają za ponad trzy czwarte całkowitej emisji przemysłu elektronicznego” – twierdzi Greenpeace. „A zużycie energii elektrycznej jest źródłem większości emisji podczas procesu produkcyjnego”.

About The Author

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :