Kayi Family Blog

Kayi Family Blog Przyjazny dla pieniędzy

Galaxy S24 Ultra: co się zmieniło w porównaniu do S23 Ultra (i czy warto modernizować)

/
/
/
80 Views

Podczas wydarzenia Unpacked Samsung zaprezentował swoje najnowsze telefony Galaxy S24. Modelem najbardziej premium jest Galaxy S24 Ultra, który w porównaniu z ubiegłorocznym modelem otrzymał kilka nowych funkcji. Co zmieniło się od S23 Ultra i czy warto dokonać modernizacji? Pewnie nie, ale pozwól, że wyjaśnię.

Ta historia jest częścią Wydarzenie SamsungaZbiór aktualności, porad i wskazówek CNET dotyczących najpopularniejszych produktów Samsunga.

Po pierwsze, oto co się zmieniło. S24 Ultra ma nominalną liczbę ulepszeń w stosunku do swojego poprzednika (głównie pod maską), ale jest droższy, zaczynając od 1300 dolarów, podczas gdy S23 Ultra miał w momencie premiery cenę 1200 dolarów (i prawdopodobnie można go teraz znaleźć za niższą cenę).

Czytaj więcej: Najlepszy telefon z Androidem w 2024 roku

S24 Ultra wygląda wizualnie identycznie jak jego poprzednik i ma prawie taką samą konstrukcję i umiejscowienie tylnego aparatu. Istnieją subtelne różnice. Na przykład nowy, wysokiej klasy telefon Samsunga ma tytanową ramkę, która powinna być trwalsza niż aluminiowa ramka w S23 Ultra.

W modelu S24 Ultra Samsung porzucił zakrzywione krawędzie wyświetlacza S23 Ultra, pozostawiając płaski panel przedni (Samsung twierdzi, że ramki po bokach są o 47% mniej). Ten nowy ekran jest również jaśniejszy – maksymalna jasność wynosi 2600 nitów (S23 Ultra ma maksymalną jasność 1750 nitów), dzięki czemu jest lepiej widoczny w jasnym świetle dziennym. Ekran S24 Ultra jest również wykonany z najnowszego i najtrwalszego materiału Corning, Gorilla Glass Armor, a ekran S23 jest wykonany z Corning Gorilla Glass Victus 2.

W skrócie: wygląda tak samo, ale powinien być wytrzymalszy i mieć potencjalnie jaśniejszy ekran. S24 Ultra ma również ulepszony system chłodzenia z dwukrotnie większą komorą parową i dwiema dodatkowymi warstwami izolacji termicznej, więc spodziewamy się, że utrzyma wyższą liczbę klatek na sekundę i temperatury podczas wymagających zadań, takich jak granie.

Jeśli chodzi o aparaty, S24 Ultra dziedziczy większość obiektywów i czujników od swojego poprzednika, ale korzysta z 50-megapikselowego optycznego teleobiektywu 5x zamiast 10-megapikselowego aparatu optycznego 10x w S23 Ultra. Chociaż nowy aparat ma krótszą długość optyczną, jego większa liczba megapikseli powinna oznaczać, że zdjęcia wykonane nim będą ostrzejsze niż te wykonane aparatem optycznym z 10-krotnym powiększeniem w modelu S23. (Będziemy pewni, kiedy będziemy mogli porównać możliwości fotograficzne obu telefonów.) Aby uzyskać 10-krotną długość optyczną, S24 Ultra robi zdjęcia aparatem optycznym z 5-krotnym powiększeniem, a następnie przycina obraz.

Czytaj więcej: Telefony Samsung Galaxy S24 mają nową sztuczkę z zoomem, która pozwala robić zdjęcia z bliska

S24 Ultra jest napędzany chipsetem Snapdragon 8 Gen 3, który jest szybszy niż Snapdragon 8 Gen 2 w S23 Ultra. Uproszczono także konfiguracje nowego telefonu premium: można uzyskać tylko 12 GB pamięci RAM i 256 GB, 512 GB lub 1 TB pamięci wewnętrznej (nie ma opcji 8 GB RAM, jak było w S23 Ultra). Reszta sprzętu pozostaje stosunkowo niezmieniona, chociaż S24 Ultra powinien uzyskać niewielki wzrost wydajności baterii dzięki nowemu chipsetowi.

Nowa funkcja Circle to Search dostępna w Galaxy S24 Ultra Nowa funkcja Circle to Search dostępna w Galaxy S24 Ultra

Nowa funkcja Circle to Search dostępna w Galaxy S24 Ultra

Jona Kima/CNET

Największą różnicą pomiędzy nowymi telefonami, przynajmniej w momencie premiery S24 Ultra, są możliwości generatywne nowego telefonu, zwane Galaxy AI. Najbardziej godna uwagi jest funkcja Search Circle, która umożliwia zakreślenie obszaru na ekranie rysikiem lub palcem, dzięki czemu telefon może znaleźć to, co zakreśliłeś, nawet bez opuszczania aplikacji, w której się znajdujesz. na przykład rozpoznawanie punktów orientacyjnych na zdjęciach z podróży wysyłanych przez znajomego lub szukanie modnych elementów w czyimś stroju.

S24 Ultra (i, żeby było jasne, reszta linii S24) ma inne możliwości generatywnej sztucznej inteligencji, takie jak podsumowywanie notatek i tłumaczenie na żywo podczas rozmów telefonicznych. Może także sugerować różne tony wiadomości tekstowych w zależności od tego, z kim rozmawiasz, zalecając bardziej formalny ton dla szefów lub swobodny ton dla przyjaciół. Generacyjne sztuczki fotograficzne oparte na sztucznej inteligencji pozwalają użytkownikom przenosić lub usuwać niektóre elementy, rozszerzać zdjęcia poza ich oryginalne granice lub dostosowywać nachylenie obrazu, a następnie używać sztucznej inteligencji do wypełniania tła i pustych obszarów.

Niektóre z tych generatywnych funkcji AI mogą być przetwarzane lokalnie, np. tłumaczenie na żywo, podczas gdy inne wymagają wysyłania zapytań do chmury. W ustawieniach S24 Ultra znajduje się przełącznik wymagający od urządzenia uruchamiania zapytań generatywnych AI, co pomaga zachować prywatność tego, o co pytasz (i tego, do czego uzyskuje dostęp Twój telefon).

Kicker? W pewnym momencie w przyszłości Galaxy AI pojawi się w niektórych starszych telefonach Samsung, w tym w serii S23. Chociaż Samsung nie powiedział, kiedy się ich spodziewać, funkcje te powinny pojawić się w S23 Ultra na czas.

Istnieją inne niegeneracyjne ulepszenia AI, które S24 Ultra ma w stosunku do swojego poprzednika, takie jak zwiększenie stabilności zdjęć podczas ruchu i poprawa zdjęć przy słabym oświetleniu. Akcesorium S Pen pozostaje mniej więcej niezmienione od zeszłego roku.

Warto wspomnieć o jeszcze jednej aktualizacji: Samsung rozszerzył wsparcie dla swoich najnowszych telefonów. S24 Ultra jest dostarczany z systemem Android 14 i otrzyma siedem lat oprogramowania i poprawek zabezpieczeń dla Androida, w porównaniu do czterech lat w przypadku modelu S23 Ultra (który jest dostarczany z systemem Android 13). To jest bardzo ważne. Aby być przyjaznym dla środowiska, S24 Ultra wykorzystuje więcej części pochodzących z recyklingu, w tym kobalt w akumulatorze i pierwiastki ziem rzadkich w głośnikach.

Samsunga Galaxy S23 Samsunga Galaxy S23

Samsunga Galaxy S23 Ultra.

Lisa Edichiko/CNET

Czy właściciele S23 Ultra powinni przejść na nowy S24 Ultra?

Ulepszenia sprzętowe można policzyć na palcach jednej ręki i nie zmieniają one znacząco sposobu, w jaki właściciele korzystają z nowego S24 Ultra w porównaniu do zeszłorocznego S23 Ultra. Ostatecznie, jeśli masz telefon Samsung premium z 2023 r., jedynym powodem, dla którego powinieneś rozważyć wymianę na nowy, jest to, że masz dziś dostęp do generatywnej sztucznej inteligencji – lub jeśli chcesz telefonu, który prawdopodobnie wytrzyma siedem lat.

Jak wspomniano wcześniej, oczekuje się, że wszystkie funkcje Galaxy AI pojawią się w S23 Ultra w pewnym momencie w przyszłości. Nie jest jasne, kiedy to nastąpi i chociaż Samsung oświadczył, że wszystkie funkcje generatywnej sztucznej inteligencji S24 Ultra zostaną przeniesione na jego poprzednika, obawiamy się, czy zeszłoroczny telefon premium będzie w stanie to zrobić.

W październiku ubiegłego roku Qualcomm zaprezentował Snapdragon 8 Gen 3 jako pierwszy chipset telefoniczny wyposażony w generatywną sztuczną inteligencję. To jest układ zasilający S24 Ultra i najwyraźniej nowy telefon potrzebuje tego układu do obsługi niektórych funkcji generatywnej sztucznej inteligencji. Albo S23 Ultra będzie potrzebował więcej funkcji Galaxy AI do działania w chmurze, albo Snapdragon 8 Gen 2 napędzający S23 Ultra rzeczywiście będzie w stanie uruchomić generatywną sztuczną inteligencję na urządzeniu, ale te funkcje nie były gotowe w momencie premiery tego chipsetu. na koniec 2022 roku.

Tak czy inaczej, to, czy potrzebujesz generatywnej sztucznej inteligencji, jest ważniejsze niż jakikolwiek inny czynnik przy ustalaniu, czy powinieneś dokonać aktualizacji z S23 Ultra do nowego S24 Ultra. Warto zaznaczyć, że nie byliśmy jeszcze w stanie w pełni przetestować Galaxy AI i dopóki tego nie zrobimy, nie możemy wydać ogólnej oceny jej przydatności. Po opublikowaniu naszej pełnej recenzji będziemy lepiej poinformowani i będziemy mogli stwierdzić, czy S24 Ultra zapewnia lepsze wrażenia niż jego poprzednik. Na razie zalecamy poczekać – chyba że chcesz być na bieżąco z najnowszymi technologiami mobilnymi.

240117-site-s24-ultra-versus-s23-ultra-versus-iphone-15-pro-max-v2 240117-site-s24-ultra-versus-s23-ultra-versus-iphone-15-pro-max-v2

Patrzeć: Samsung Galaxy S24 Ultra vs Galaxy S23 Ultra vs iPhone 15 Pro Max (porównanie flagowców)

Dane techniczne Samsunga Galaxy S24 Ultra i Samsunga Galaxy S23 Ultra

Samsunga Galaxy S24 Ultra Samsunga Galaxy S23 Ultra
Rozmiar wyświetlacza, technologia, rozdzielczość, częstotliwość odświeżania 6,8-calowy AMOLED; 3120 x 1440 pikseli; Adaptacyjna częstotliwość odświeżania 1-120 Hz 6,8-calowy AMOLED; 3088 x 1440 pikseli; Adaptacyjna częstotliwość odświeżania 120 Hz
Zagęszczenie pikseli 501 pikseli na cal 500 pikseli na cal
Wymiary (cale) 6,40 x 3,11 x 0,34 cala 6,43 x 3,07 x 0,35 cala
Wymiary (mm) 163 x 79 x 8,6 mm 163,3 x 78 x 8,9 mm
Waga (gramy, uncje) 233 g (8,22 uncji) 234 g (8,25 uncji)
Oprogramowanie mobilne Androida 14 Androida 13
Kamera 200 MP (szerokokątny), 12 MP (ultraszerokokątny), 10 MP (teleobiektyw 3x), 50 MP (teleobiektyw 5x) 200 MP (szerokokątny), 12 MP (ultraszerokokątny), 10 MP (teleobiektyw 3x), 10 MP (teleobiektyw 10x)
Przednia kamera 12 megapikseli 12 megapikseli
Przechwytywanie wideo 8 tys 8 tys
procesor Qualcomm Snapdragon 8 3. generacji Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2 dla Galaxy
RAM/pamięć 12 GB RAM + 256 GB, 512 GB, 1 TB 8 GB RAM + 256 GB; 12 GB RAM + 256 GB, 512 GB, 1 TB
Możliwość rozbudowy pamięci masowej Nikt Nikt
Bateria 5000 mAh 5000 mAh
Czujnik odcisków palców Poniżej wyświetlacza Poniżej wyświetlacza
Złącze USB typu C USB typu C
Port słuchawek Nikt Nikt
Cechy szczególne Rama tytanowa, jasność szczytowa 2600 nitów; 7 lat aktualizacji systemu operacyjnego i zabezpieczeń; 5G (fala mm); wodoodporny IP68; bezprzewodowa technologia PowerShare do ładowania innych urządzeń; wbudowany rysik S Pen; UWB do wyszukiwania innych urządzeń; Ładowanie przewodowe 45 W (ładowarka nie jest dołączona); Galaktyczna sztuczna inteligencja; Wi-Fi 7; Zbroja ze szkła Gorilla 4 lata aktualizacji systemu operacyjnego, 5G (Sub6, mmWave); wodoodporny IP68; bezprzewodowa technologia PowerShare do ładowania innych urządzeń; wbudowany rysik S Pen; 100-krotny zoom kosmiczny; 10-krotny zoom optyczny; UWB do wyszukiwania innych urządzeń; Ładowanie przewodowe 45 W
Ceny w USA zaczynają się od 1300 USD (256 GB) 1200 USD (256 GB)
Ceny w Wielkiej Brytanii zaczynają się od 1249 GBP (256 GB) 1249 GBP (256 GB)
Ceny w Australii zaczynają się od 2199 AUD (256 GB) 1949 AUD (256 GB)

Nota wydawcy: CNET wykorzystuje sztuczną inteligencję do zasilania niektórych historii. Zobacz więcej szczegółów. tę pocztę.

About The Author

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :