Kayi Family Blog

Kayi Family Blog Przyjazny dla pieniędzy

Galaxy S24 Ultra: jeden dzień z nowym telefonem Samsung

/
/
/
64 Views

Na pierwszy rzut oka Galaxy S24 Ultra wygląda bardzo podobnie do Galaxy S23 Ultra. Jednak najnowsze telefony Samsunga są pierwszymi wyposażonymi w Galaxy AI. Jest to ogólny termin określający narzędzia i funkcje oparte na generatywnej sztucznej inteligencji, które po szkoleniu na danych mogą generować treści i odpowiedzi brzmiące jak konwersacja (ale nie zawsze dokładne). To ten sam wariant sztucznej inteligencji, który napędza ChatGPT, a linia Galaxy S24 jest przykładem zastosowania tej technologii w nowych smartfonach.

Ta historia jest częścią Wydarzenie SamsungaZbiór aktualności, porad i wskazówek CNET dotyczących najpopularniejszych produktów Samsunga.

Na co dzień korzystam z Galaxy S24 Ultra i w tak krótkim czasie spodobała mi się jedna funkcja Galaxy AI: kółko wyszukiwania. Po prostu naciskam i przytrzymuję przycisk Początek, a następnie rysuję okrąg wokół wszystkiego, co widzę na ekranie, aby uruchomić wyszukiwanie tego elementu w Google. Działa intuicyjnie i niezawodnie i jest praktycznie przydatny w życiu codziennym, w przeciwieństwie do innych dodatków do Galaxy S24 wyposażonych w sztuczną inteligencję.

Czytaj więcej: Samsung Galaxy Ring będzie wymagał mniej uwagi niż smartwatch

Potrzebuję więcej czasu z S24 Ultra, aby w pełni docenić użyteczność Galaxy AI i wypróbować nowy teleobiektyw 50 MP oraz inne ulepszenia.

Jak pisałem w mojej historii pierwszych wrażeń, nowe funkcje sztucznej inteligencji Samsunga nie wydają się aż tak uderzająco nowe i różnią się od generatywnych funkcji sztucznej inteligencji firm Microsoft i Google. Zamiast tego Galaxy S24 Ultra wygląda jak stwierdzenie, że możliwości generatywnej sztucznej inteligencji stają się hitem nowych telefonów.

Krąg wyszukiwania jest jak dotąd wyróżniającą się funkcją Galaxy AI.

Na ekranie pojawi się funkcja Search Circle w Galaxy S24 Ultra Na ekranie pojawi się funkcja Search Circle w Galaxy S24 Ultra

Funkcja Circle to Search w Galaxy S24 Ultra.

Jona Kima/CNET

Galaxy AI to zestaw funkcji obejmujących wszystko, od edycji zdjęć po wysyłanie wiadomości tekstowych, rozmowy telefoniczne i robienie notatek. Istnieje narzędzie umożliwiające przesuwanie i usuwanie niechcianych obiektów ze zdjęć oraz np. uzupełnianie sceny tak, aby wyglądała naturalnie. Aplikacja Samsung Notes umożliwia porządkowanie notatek w formie punktorów, a rozmowy telefoniczne można tłumaczyć między językami w czasie rzeczywistym. (Przeczytaj moją historię pierwszych wrażeń, aby poznać listę najlepszych funkcji Galaxy AI.)

Ale najbardziej utkwiło mi w pamięci „Search Circle”. Ta funkcja, opracowana we współpracy z Google, umożliwia wyszukiwanie niemal dowolnych informacji na ekranie telefonu poprzez proste zakreślenie jej. Biorąc pod uwagę czas, jaki z nim spędziłem, Circle to Search wydaje się dość dokładne w identyfikowaniu rodzaju treści, których szukam, na podstawie tego, co zakreśliłem.

Na przykład, gdy w artykule prasowym zakreśliłem zdjęcie postaci Siobhan Roy z serialu HBO „Sukcesja”, wyniki Galaxy S24 ujawniły więcej informacji na temat aktorki Sarah Snook, która gra ją w serialu. Ale kiedy po prostu zakreśliłem jej strój, otrzymałem wyniki pokazujące, gdzie kupić kremowe marynarki i spodnie podobne do tych, które miała na sobie na zdjęciu.

Używam także Galaxy S24 Ultra do porządkowania notatek podczas pisania recenzji i transkrypcji spotkań. Doceniam możliwość podzielenia mojej listy testów, które chciałbym przeprowadzić na Galaxy S24 Ultra, na schludne i uporządkowane punkty. Aplikacja Samsung Recorder również dokonała transkrypcji spotkania i zapisała najważniejsze punkty w punktach. Chociaż nie polegałbym wyłącznie na tych elementach w przypadku zadań związanych z pracą, był to przydatny sposób, aby zobaczyć, jakie tematy były omawiane w określonych momentach rozmowy.

Ta funkcja nie jest dostępna wyłącznie w aplikacji Samsung Recorder; Może to również zrobić aplikacja Google i usługa transkrypcji Otter.ai. Ale w połączeniu z innymi funkcjami, takimi jak możliwość automatycznego formatowania notatek, zaczynam widzieć, jak generatywna sztuczna inteligencja może uczynić telefony lepszymi urządzeniami.

Nowy teleobiektyw i zdjęcia poklatkowe w Galaxy S24 Ultra

Interfejs aparatu Galaxy S24 Ultra pokazany na ekranie Interfejs aparatu Galaxy S24 Ultra pokazany na ekranie

Interfejs aparatu w Galaxy S24 Ultra

Jona Kima/CNET

Największą różnicą pomiędzy aparatem Galaxy S23 Ultra i Galaxy S24 Ultra jest nowy, 50-megapikselowy teleobiektyw z 5-krotnym zoomem optycznym. Zastępuje on 10-megapikselowy teleobiektyw w Galaxy S23 Ultra z 10-krotnym zoomem optycznym, którego Samsung dokonał po zapoznaniu się z opiniami, że użytkownicy zazwyczaj preferują zoom od 2x do 5x.

Czytaj więcej: Telefony Samsung Galaxy S24 mają nową sztuczkę z zoomem, która pozwala robić zdjęcia z bliska

Nie miałem zbyt wiele czasu, aby to dokładnie przetestować, ale już widzę różnicę. Sprawdź poniższe zdjęcia 5x drewnianego znaku, który znalazłem w parku w San Jose w Kalifornii. Na pierwszy rzut oka zdjęcia mogą wyglądać podobnie, ale zmiany można zobaczyć powiększając obrazy. Na zdjęciu Galaxy S24 Ultra tekst jest wyraźniejszy, a na obrazie jest mniej szumów.

Galaxy S24 Ultra

Zdjęcie zrobione Galaxy S24 Ultra z 5-krotnym zoomem.

Lisa Edichiko/CNET

Galaxy S23 Ultra

Zdjęcie zrobione przy 5-krotnym zoomie na Galaxy S23 Ultra.

Lisa Edichiko/CNET

Oprócz jakości obrazu Samsung wprowadził w Galaxy S24 Ultra także kilka nowych funkcji aparatu. Chociaż edycja generatywna mogła wzbudzić duże zainteresowanie od czasu ogłoszenia firmy Samsung, największe wrażenie zrobiło na mnie Instant Slow-Mo. Po prostu przytrzymuję nagrany klip wideo, a telefon konwertuje go na wideo w zwolnionym tempie, generując dodatkowe klatki. Mogę podejrzeć, jak klip będzie wyglądał w zwolnionym tempie, dotykając i podnosząc palec, aby przełączać się między wideo w normalnym i zwolnionym tempie.

Podsumowując, wydaje się, że Galaxy AI ma potencjał, aby uczynić telefony Samsung bardziej użytecznymi i użytecznymi. Większość obecnie dostępnych funkcji, takich jak krąg wyszukiwania i podsumowania notatek, wydaje się bardziej praktyczna niż efekciarska. Jednak ważniejsze pytanie brzmi, czy Samsungowi uda się w przyszłości znacząco zróżnicować swoją ofertę, zwłaszcza że telefony Pixel firmy Google zapewniają podobną funkcjonalność, a Samsung planuje wprowadzić Galaxy AI do linii Galaxy S23.

Nota wydawcy: CNET wykorzystuje sztuczną inteligencję do zasilania niektórych historii. Więcej szczegółów znajdziesz w tym poście.

About The Author

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :