Kayi Family Blog

Kayi Family Blog Przyjazny dla pieniędzy

Jak Fitbit chce, aby sztuczna inteligencja pomogła Ci osiągnąć Twoje cele fitness

/
/
/
39 Views

Każdy, kto regularnie ćwiczy (lub przynajmniej próbuje) wie, że każdy dzień jest inny. Na przykład po wyczerpującej podróży służbowej prawdopodobnie nie jesteś tak gotowy na trening, jak gdybyś przespał weekend. A może w poniedziałek miałeś szczególnie stresujący dzień na siłowni i do środy nie odzyskałeś pełnej sprawności.

Fitbit firmy Google ma nadzieję, że sztuczna inteligencja może pomóc w takich scenariuszach, w których firma bada możliwość włączenia tej modnej technologii do swojej aplikacji fitness. Współzałożyciel Fitbit James Park, który odchodzi z firmy w związku z reorganizacją działu sprzętu Google, przedstawił pomysł w październiku, ogłaszając Fitbit Labs. Nadchodzący program będzie wykorzystywał sztuczną inteligencję do dostarczania głębszych informacji na temat stanu zdrowia, np. odpowiadania na pytania dotyczące tego, dlaczego Twój bieg był dzisiaj trudniejszy niż wczoraj. Jednak Ajay Suri, menedżer produktu grupowego Google, udostępnił więcej informacji o tym, jak generatywna sztuczna inteligencja wpłynie szerzej na aplikację Fitbit.

Czytaj więcej: Samsung Galaxy S24 Ultra potrafi dzięki sztucznej inteligencji znacznie więcej

Suri powiedziała, że ​​firma bada, w jaki sposób można wykorzystać generatywną sztuczną inteligencję do zapewniania spersonalizowanych działań i zaleceń dotyczących ćwiczeń specyficznych dla prawdziwego użytkownika. To kolejny sygnał, że giganci technologiczni szukają sposobów na osadzenie generatywnej sztucznej inteligencji, czyli sztucznej inteligencji, która po przeszkoleniu w zakresie pracy z danymi może odpowiadać na pytania lub tworzyć treści na żądanie, w gadżetach technologicznych, których używamy na co dzień.

„Widzimy również ogromny potencjał sztucznej inteligencji, który pomoże nam w formułowaniu właściwych zaleceń dotyczących celów, które chcesz wyznaczyć” – powiedział. „Ponieważ jednym z największych wyzwań, jakie widzimy w opiece zdrowotnej – a ja też przed nim stoję – jest sprawienie, aby użytkownicy pozostali skupieni i trzymali się tego, co próbują osiągnąć”.

231129-yt-najlepiej-noszone-v03 231129-yt-najlepiej-noszone-v03

Patrzeć: Najlepsze smartwatche i urządzenia do noszenia w 2023 roku

Jako potencjalny przykład Suri podał cele szkoleniowe. Światowa Organizacja Zdrowia zaleca że dorośli mają 150 minut aktywności fizycznej tygodniowo. Może to jednak stanowić wyzwanie dla osób dopiero rozpoczynających przygodę ze sportem, podczas gdy doświadczeni sportowcy mogą potrzebować wyższego celu. Widzi „ogromny potencjał” w sztucznej inteligencji, która może pomóc w wyznaczaniu właściwych celów.

„Chcemy pomóc ludziom śledzić swoje cele i pozostać na właściwej drodze, a w razie potrzeby dostosowywać je” – powiedział.

Innym możliwym przykładem jest uwzględnienie aktualnego stanu użytkownika podczas formułowania rekomendacji lub porad. Oznacza to możliwość dostosowania codziennych zaleceń na podstawie tego, ile ostatnio spałeś lub czy byłeś chory. Może to również oznaczać udzielenie wskazówek dotyczących utrzymania rutyny ćwiczeń, nawet jeśli miałeś zły dzień odpoczynku. Są to jednak tylko przykłady mające na celu zilustrowanie typów funkcji, które Fitbit ma nadzieję ostatecznie udostępnić.

„To są rzeczy, które chcielibyśmy zrobić w przyszłości” – powiedziała Suri. „To jest nasza wizja i jej realizacja zajmie trochę czasu”.

Jednym z powodów, dla których Fitbit przeprojektował swoją aplikację w zeszłym roku, było utorowanie drogi Fitbit Labs poprzez uczynienie aplikacji bardziej konfigurowalną i spersonalizowaną. Na przykład karta Dzisiaj ma teraz konkretny cel, czyli w zasadzie grupę statystyk znajdujących się u góry ekranu, służących do ustalania priorytetów określonych celów, takich jak większa aktywność lub lepszy sen.

Jednak wielu długoletnich użytkowników Fitbit uważało, że przeprojektowanie raczej utrudnia, niż pomaga ich ambicjom fitness. Od jesiennego debiutu nowej aplikacji na forach społeczności Fitbit pojawiają się negatywne komentarze użytkowników dotyczące między innymi tego, jak nowy wygląd utrudnia znalezienie określonych wskaźników lub eksport danych. Fitbita też Usunięto ulubione funkcje społecznościowe jak problemy i grupy w zeszłym roku.

Fitbit rozwiązał niektóre skargi, ponownie dodając brakujące funkcje, takie jak procent naładowania baterii podłączonego urządzenia Fitbit w zakładce Dzisiaj i liczenie kroków w aplikacji na iOS. Jednak wciąż pojawiają się nowe skargi użytkowników. ostatnie komentarze, początek lutego był obecny na forum społeczności Fitbit w momencie pisania tego tekstu.

„Proces zastosowany przez zespół polegał na tym, że chcieliśmy zareagować tak szybko, jak to możliwe” – powiedziała Suri zapytana o to, jak zespół Fitbit zareagował na opinie na temat przeprojektowania. „Dlatego dość mocno współpracujemy ze społecznością użytkowników na naszych forach, aby wysłuchać ich opinii, spróbować dać im wyobrażenie o tym, co zamierzamy zrobić, a następnie podjąć działania tak szybko, jak to możliwe, aby odnieść sukces . wokół.”

Czytaj więcej: Wiceprezes Google: Oto, jak sztuczna inteligencja powoli, ale pewnie przejmie kontrolę nad Twoim telefonem

Ambicje Fitbit to kolejny znak, że generatywna sztuczna inteligencja wkracza do gadżetów monitorujących stan zdrowia, podążając za wpływem tej technologii na smartfony, oprogramowanie zwiększające produktywność i wyszukiwarki. Krążą na przykład plotki, że Apple opracowuje trenera zdrowia opartego na sztucznej inteligencji, który będzie mógł wydawać rekomendacje na podstawie danych Apple Watch. Bloomberga. Samsung rozważa także utworzenie wirtualnego asystenta, który pomagałby użytkownikom nawigować po danych dotyczących zdrowia w aplikacji Samsung Health.

„Wierzymy, że koncepcja systemu cyfrowego, który pomoże Ci nawigować, zrozumieć kontekst i wskazać rozwiązania, będzie kluczowa” – Hong Park, wiceprezes i szef grupy ds. zdrowia cyfrowego w dziale doświadczeń mobilnych w Samsung Electronics. Mówiliśmy o tym w poprzednim wywiadzie dla CNET. „A jaki to będzie współczynnik kształtu, pozostaje do ustalenia. A to może się różnić w zależności od osoby, prawda? Niektórzy ludzie potrzebują po prostu dźwięku, inni potrzebują obrazu w telewizji.”

Fitbit Labs będzie dostępne tylko dla abonentów Premium po uruchomieniu w 2024 roku. Suri nie mógł powiedzieć, czy tak będzie zawsze, ale wspomniał, że firma w każdym przypadku oceni, które funkcje powinny wykraczać poza usługę paywall. – podstawa biznesowa. Celem Fitbit Labs jest testowanie niektórych funkcji i zbieranie opinii użytkowników przed ich powszechnym wdrożeniem, co potencjalnie daje wgląd w przyszłość Fitbit.

„To powiedziawszy, oczywiście chcemy mieć pewność, że robimy to odpowiedzialnie, szczególnie w obszarze opieki zdrowotnej” – powiedziała Suri. „Jedną rzeczą jest wejść na Netflix i obejrzeć zły film. Otrzymanie zalecenia zdrowotnego i otrzymanie niedokładnej porady to zupełnie inna sprawa”.

Nota wydawcy: CNET wykorzystuje sztuczną inteligencję do zasilania niektórych historii. Więcej szczegółów znajdziesz w tym poście.

About The Author

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :