Kayi Family Blog

Kayi Family Blog Przyjazny dla pieniędzy

Jak skanować ważne dokumenty podatkowe za pomocą telefonu w tym sezonie podatkowym

/
/
/
42 Views

Czy w swoich zeznaniach podatkowych nadal korzystasz z dokumentów papierowych? Nie jesteś sam. Chociaż krajowa rzeczniczka podatników Erin M. Collins stwierdziła, że ​​„papier to kryptonit IRS„, prawda jest taka, że ​​agencja otrzymała prawie 13 milionów papierowych zeznań podatkowych w 2023 roku, a wielu podatników nadal otrzymuje pocztą ważne formularze podatkowe. Większość z nas ma to szczęście, że posiada cyfrowe wersje naszych dokumentów podatkowych, ale jeśli nie, nie martw się – dokumenty można z łatwością zeskanować za pomocą telefonu lub tabletu, aby zaimportować je do TurboTax, TaxSlayer lub ulubionego systemu podatkowego oprogramowanie. .

ikona porad podatkowych ikona porad podatkowych

Po digitalizacji formularzy podatkowych możesz z łatwością przesłać informacje, takie jak numer identyfikacji podatkowej i źródła dochodów, do usługi, z której korzystasz, bez konieczności ręcznego wpisywania wszystkiego, co często może stanowić problem w przypadku trudności. podatki.

Ta historia jest częścią Podatki 2024Przegląd CNET dotyczący najlepszego oprogramowania podatkowego, porad podatkowych i wszystkiego, czego potrzebujesz, aby złożyć zeznanie i śledzić zwrot pieniędzy.

Możesz przekonwertować dowolne fizyczne dokumenty podatkowe na format cyfrowy, używając tylko telefonu lub tabletu. Niezależnie od tego, czy korzystasz z urządzenia z systemem iOS, czy Android, iPhone lub Android ma wbudowane narzędzia, które umożliwiają użycie aparatu do szybkiego zeskanowania fizycznego dokumentu i łatwego przekonwertowania go na plik PDF. Oto jak.

Będąc tutaj koniecznie odwiedź nasz Ściągawka podatkowa na rok 2024 i jak możesz bezpłatnie rozliczyć swoje podatki w 2024 roku.

Jak skanować dokumenty podatkowe za pomocą iPhone’a lub iPada

Jeśli masz iPhone’a lub iPada, masz kilka sposobów skanowania dokumentów za pomocą aparatu, ale my skupimy się na korzystaniu z aplikacji Pliki. Ta metoda jest preferowana, ponieważ dokument jest zapisywany w folderze Pliki, co ułatwia jego edycję i wysyłanie na komputer lub inne urządzenia.

1. Aby rozpocząć, otwórz Akta aplikacja.

2. Następne kliknięcie ikona menu z trzema kropkami w prawym górnym rogu.

3. Strajk Skanowanie dokumentów.

scantaxdocs1.png scantaxdocs1.png

Do skanowania dokumentów fizycznych w systemie iOS możesz używać aplikacji Pliki.

Nelsona Aguilara/CNET

Następnie otworzy się aparat i zostaniesz poproszony o ustawienie dokumentu w widoku. Najlepszym sposobem na zeskanowanie dokumentu podatkowego jest umieszczenie go na płaskiej powierzchni, takiej jak stół lub biurko, w dobrze oświetlonym miejscu. Trzymaj się z daleka od wszelkich powierzchni, które są białe lub odbijają zbyt dużo światła, w przeciwnym razie aparat nie będzie w stanie poprawnie zeskanować dokumentu.

Teraz ustaw telefon lub tablet tak, aby znajdował się bezpośrednio nad dokumentem, a na dokumencie pojawi się niebieska nakładka wskazująca, że ​​jest on skanowany. Jeśli dokument zostanie zeskanowany poprawnie, zostanie automatycznie umieszczony na liście ukończonych skanów, co umożliwi skanowanie większej liczby dokumentów, jeśli sobie tego życzysz.

Następnie możesz kliknąć podgląd dokumentu w lewym dolnym rogu, aby ponownie zeskanować lub edytować dokumenty. Możesz je przyciąć (jeśli automatyczne skanowanie wypadło niezadowalająco) i dodać filtr (np. skalę szarości), aby poprawić ich czytelność. Jeśli jesteś zadowolony ze skanów, kliknij Trzymać , aby zapisać dokument jako plik PDF w aplikacji Pliki. Następnie możesz zmienić nazwę dokumentu lub udostępnić go e-mailem. Jeśli planujesz złożyć zeznanie podatkowe na urządzeniu mobilnym, możesz także przesłać plik PDF do dowolnej aplikacji podatkowej za pośrednictwem aplikacji Pliki.

Jak skanować dokumenty podatkowe za pomocą Androida

Istnieje kilka sposobów skanowania dokumentów na Androidzie, jednak zazwyczaj różnią się one nieznacznie w zależności od modelu telefonu. Chociaż telefony nowsze niż Pixel 7 i Galaxy S22 mają wbudowane skanery dokumentów w aplikacjach Aparat, inne telefony ich nie mają. Zamiast tego będziemy skanować dokumenty za pomocą aplikacji Dysk Google (która nie jest technicznie wbudowana, ale większość urządzeń z Androidem ma preinstalowaną aplikację Dysk Google, więc jest równie dobra).

1. Najpierw otwarte dysk Google aplikacja.

2. Następnie naciśnij niebieski + przycisk w prawym dolnym rogu.

3. Następnie kliknij Skanowanie.

scantaxdocs2.png scantaxdocs2.png

Dysk Google ułatwia skanowanie formularzy podatkowych.

Nelsona Aguilara/CNET

Umieść fizyczny dokument podatkowy na nieodblaskowej powierzchni, umieść aparat bezpośrednio na papierze i umieść go w ramce. Upewnij się, że dokument podatkowy jest ostry, a następnie naciśnij przycisk migawki, aby zrobić zdjęcie. Jeśli obraz wygląda dobrze, kliknij CIENKI. Powinieneś wtedy zobaczyć automatycznie przycięty obraz dokumentu podatkowego. Następnie możesz dodać filtr (np. czarno-biały) do dokumentu, obrócić go i edytować obramowania. Jeśli chcesz dodać więcej dokumentów kliknij ikonę + ikona w lewym dolnym rogu.

Jeśli jesteś zadowolony ze swoich skanów, kliknij Trzymać w prawym dolnym rogu. Następnie możesz nadać dokumentowi nazwę, wybrać konto (jeśli masz więcej niż jedno) i wybrać folder, w którym chcesz zapisać dokument (w formacie PDF). Gdy to zrobisz, kliknij Trzymać ponownie w prawym dolnym rogu. Po zapisaniu dokumentu podatkowego na Dysku Google możesz dodawać komentarze, przeszukiwać go za pomocą słów kluczowych i oczywiście udostępniać go e-mailem lub bezpośrednio w dowolnych aplikacjach podatkowych zainstalowanych na Androidzie.

Teraz, gdy rozpoczął się sezon podatkowy, możesz mieć pytania. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, zapoznaj się ze wszystkimi ulgami podatkowymi dla właścicieli domów i dowiedz się, kto może w tym roku ubiegać się o ulgę podatkową na dzieci.

About The Author

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :