Kayi Family Blog

Kayi Family Blog Przyjazny dla pieniędzy

Koncepcja telefonu z klapką Samsunga pozwala obrócić ekran na lewą stronę

/
/
/
57 Views

Telefony ze składanymi ekranami, które można złożyć na pół, stają się obecnie głównym nurtem, a przynajmniej bardziej powszechnym niż kiedykolwiek. Ale na targach CES 2024 (oto wszystko, co do tej pory nam się podobało na targach CES) widziałem, jak przedstawiciel firmy Samsung otwiera genialne urządzenie koncepcyjne Flex In & Out Flip, składa je w obie strony i całą drogę powrotną dzięki czemu z 6,7-calowego ekranu telefonu można korzystać nawet wtedy, gdy urządzenie jest wyłączone.

Po złożeniu jedna strona Flex In & Out Flip jest nieco krótsza niż druga, aby nie blokować aparatu. Większy bok był wystarczająco duży, aby wyświetlić kilka ikon w menu szybkich ustawień telefonu, elementach sterujących odtwarzaniem multimediów oraz czasie i poziomie naładowania baterii.

Chociaż nie pozwolono mi samodzielnie zginać urządzenia koncepcyjnego Flex In & Out Flip, jest to wyjątkowa koncepcja zespołu Samsung Display, która otwiera okno na przyszłość urządzeń, które obracają się, zginają, zginają i w inny sposób wykrzywiają, próbując stworzyć nasza technologia jest bardziej wyjątkowa i interesująca w naszym życiu.

Koncepcja Samsung Flex In & Out zamknięta Koncepcja Samsung Flex In & Out zamknięta

Lisa Edichiko/CNET

Nisko wiszącym owocem mógłby być bardziej elastyczny składany telefon Samsung Galaxy. Jednak Flex In & Out Flip to w tej chwili jedynie koncepcja, więc nic nie wskazuje na to, że technologia ta kiedykolwiek trafi do rzeczywistego produktu.

Pokazuje jednak, że Samsung może zastanawiać się, jak uczynić swoją prawie 4-letnią linię składanych telefonów bardziej wszechstronną i potencjalnie bardziej użyteczną. Samsung zaprezentował koncepcję większego Galaxy Z Fold w kształcie książki, który można całkowicie złożyć do tyłu, ale po raz pierwszy firma publicznie pokazała zwijany telefon z taką możliwością.

Czytaj więcej: Najlepsze telefony z klapką

Biorąc pod uwagę ograniczony czas, jaki miałem na przetestowanie tej koncepcji, wydaje się, że największą korzyścią byłoby posiadanie jednego ekranu, z którego można stale korzystać niezależnie od tego, czy urządzenie jest otwarte, czy zamknięte. Galaxy Z Flip 5 ma dość duży ekran zewnętrzny, dzięki czemu korzystanie z aplikacji i czytanie powiadomień jest znacznie łatwiejsze niż Galaxy Z Flip 4 i inne starsze modele. Ponieważ jest to jednak osobny ekran, nadal będziesz musiał dostosować go do swoich upodobań i wybrać aplikacje, których chcesz na nim używać.

Zastanawiam się, czy używanie tego samego ekranu w pomieszczeniu i na zewnątrz mogłoby zapewnić bardziej spójne wrażenia. Ponieważ jednak Flex In & Out Flip to tylko koncepcja, a nie produkt, kto wie, czy kiedykolwiek otrzymam taką odpowiedź.

Koncepcyjny telefon Samsung Flex In & Out zaprezentowany na wystawie Koncepcyjny telefon Samsung Flex In & Out zaprezentowany na wystawie

Lisa Edichiko/CNET

Firma twierdzi również, że przetestowała trwałość koncepcji, składając ją w ekstremalnych temperaturach od -20 do 60 stopni Celsjusza i odbijając na składanych panelach do koszykówki. Latem CNET przyjrzało się bliżej, jak Samsung testuje trwałość swoich składanych telefonów podczas wizyty w siedzibie firmy w Korei Południowej.

Podczas targów CES Samsung zaprezentował także kilka innych koncepcji elastycznych i składanych wyświetlaczy, w tym Flex Liple, kolejny prototyp telefonu z klapką i wyświetlaczem zakrzywionym wzdłuż górnej krawędzi. Pojawił się także Rollable Flex, który może powiększyć swój ekran nawet pięciokrotnie, rozwijając go jak zwój, a firma zaprezentowała także nowe wyświetlacze o wysokiej rozdzielczości do zestawów słuchawkowych mieszanej rzeczywistości.

Galaxy Z Flip 5, a także Motorola Razr Plus, która ma podobnie przestronny ekran przedni, obiecują mieć telefon z drugim ekranem, który zmieści się w dłoni. Koncepcja Flex In & Out Flip, jeśli kiedykolwiek trafi do produktu, może być kolejnym krokiem w tym kierunku.

About The Author

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :