Kayi Family Blog

Kayi Family Blog Przyjazny dla pieniędzy

Najlepsze plany podróży: jak wybrać i na co zwrócić uwagę

/
/
/
48 Views

Podczas gdy T-Mobile od dawna uwzględnia w swoich planach nawet powolne przesyłanie danych międzynarodowych, AT&T i Verizon w dużej mierze tego nie robią. W przypadku większości planów dodanie tej funkcji będzie kosztować dodatkowo. Dobra wiadomość jest taka, że ​​w obu przypadkach stawki za roaming znacznie się poprawiły i – w zależności od Twojej podróży – może warto to zrobić, zamiast przechodzić przez proces odblokowywania, znajdowania lokalnej karty SIM i grania w tę grę (my przeczytam więcej na ten temat później).

W przeszłości opłaty za roaming były naliczane za megabajt lub gigabajt używanego systemu, co szybko mogło skutkować rachunkami rzędu setek dolarów (lub więcej). Obecnie zarówno Verizon, jak i AT&T umożliwiają nieograniczone rozmowy, SMS-y i szybką transmisję danych za 10 USD dziennie w ramach wielu ich nieograniczonych planów.

Jeśli podróżujesz w ramach planu rodzinnego, AT&T pobierze opłatę tylko w wysokości 10 USD za jedną z linii, podczas gdy pozostali członkowie będą obciążani opłatą w wysokości 5 USD dziennie – i będą obciążani tylko za 10 dni za linię i cykl rozliczeniowy. Jeśli więc masz jedną linię w AT&T i podróżujesz przez dwa tygodnie, możesz zapłacić tylko 100 dolarów zamiast 140 dolarów za roaming międzynarodowy (chociaż jeśli w tym okresie Twój rachunek za AT&T spadnie do zera, będziesz musiał zapłacić za te dni od rozpoczęcia zegara każdego cyklu rozliczeniowego).

Verizon nie ogranicza liczby dni, przez które będziesz obciążany opłatą, ale oferuje kilka różnych opcji. Jeden premię TravelPass, coś, co jest oferowane w ramach najnowszych planów nieograniczonych. Możesz jednak uzyskać trzy dni roamingu międzynarodowego za 10 USD miesięcznie. Jeśli nie wykorzystasz tych dni, możesz je przerzucić (i zgromadzić ich maksymalnie 36). Możesz także dodać go do miesiąca, w którym podróżujesz, odłożyć w nim trochę, a następnie pozbyć się bonusu za wszystkie pozostałe miesiące, w których go nie wykorzystasz.

Verizon również oferuje Opcja planu miesięcznego o wartości 100 USD pozwala to uzyskać nieograniczoną liczbę wiadomości tekstowych i danych, a także 250 minut na tradycyjne rozmowy (w przeciwieństwie do korzystania z aplikacji do przesyłania wiadomości, takich jak WhatsApp lub FaceTime). Z danych 20 GB będzie przesyłane z „dużą szybkością”, a reszta z „prędkościami 3G”. Pamiętaj, że w tym planie będziesz musiał usunąć go ręcznie, w przeciwnym razie ryzykujesz, że Twoje konto będzie regularnie obciążane co miesiąc.

T-Mobile oferuje także możliwość zakupu „karnetów międzynarodowych” na szybką transmisję danych. Jest tu kilka opcji, m.in Opcje szybkiego transferu danych 15 GB (do użytku „do 30 dni”) kosztuje 50 dolarów miesięcznie.

About The Author

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :