Kayi Family Blog

Kayi Family Blog Przyjazny dla pieniędzy

Nowe telefony TCL będą mniej męczące dla oczu. Dosłownie

/
/
/
86 Views

Nowe telefony TCL zaprojektowano tak, aby wpatrywanie się w telefon przez cały dzień było mniej obciążające dla oczu. Zaprezentowane w poniedziałek na targach CES 2024 modele TCL 50 XL Nxtpaper 5G i 50 XE Nxtpaper 5G mają matowy ekran zaprojektowany tak, aby symulować czytanie na papierze, a nie na ekranie.

Odpowiednio nazwane ekrany TCL Nxtpaper nie są nowością w telefonach; W ubiegłym roku firma wypuściła dwa telefony wyposażone w tę technologię. Są to jednak pierwsze telefony TCL Nxtpaper wypuszczone na rynek w USA w ramach szerszej oferty telefonów z serii 50. Ceny i szczegółowe informacje nie są jeszcze znane, ale wszystkie modele z nowej rodziny TCL 50, w tym te z wyświetlaczem Nxtpaper, będą kosztować mniej niż 300 dolarów.

240107-site-tcl-telefon komórkowy-first-look-v2 240107-site-tcl-telefon komórkowy-first-look-v2

Patrzeć: Nowy telefon TCL ma ekran przypominający papier

Największą zaletą Nxtpaper jest to, że ma być mniej męczący dla oczu: firma twierdzi, że filtruje niebieskie światło o 61%. Trudno było stwierdzić, jak dobrze TCL 50 XL Nxtpaper 5G spełnił te wymagania już po kilku minutach użytkowania. Jednak od razu dało się zauważyć matowe wykończenie ekranu, co, jak sądzę, sprawiłoby, że byłby on bardziej odporny na smugi odcisków palców niż zwykły telefon.

Czytaj więcej: Najlepsze telefony 2024 roku

Na wyświetlaczu praktycznie nie było odblasków, co czyniło telefony TCL Nxtpaper idealnymi dla tych, którzy często czytają na świeżym powietrzu w jasnym świetle słonecznym. Najbardziej widać to po wyłączeniu ekranu. W przeciwieństwie do wielu innych urządzeń elektronicznych, ekran Nxtpaper TCL nie zamienia się w czarne lustro. Obniżona wersja TCL 50 XE Nxtpaper 5G wykorzystuje technologię TCL Nxtpaper poprzedniej generacji, natomiast wersja XL ma zauważalnie jaśniejszą wersję 3.0.

TCL 50 XL Nxtpaper 5G stoi obok innego telefonu TCL bez Nxtpaper. TCL 50 XL Nxtpaper 5G stoi obok innego telefonu TCL bez Nxtpaper.

TCL 50 XL Nxtpaper 5G w porównaniu do innego telefonu TCL bez Nxtpaper.

Tara Brown/CNET

Telefony mają trzy różne tryby wyświetlania: tryb normalny do ogólnego użytku z aplikacjami na Androida, tryb na kolorowym papierze o niskim kontraście do komiksów oraz tryb na czarno-białym papierze atramentowym, który bardziej przypomina e-czytnik. Oba telefony Nxtpaper będą wyposażone w 50-megapikselowy aparat główny, baterię 5010 mAh i 128 GB pamięci wewnętrznej. XL będzie miał 6,8-calowy wyświetlacz FHD+, podczas gdy XE będzie miał nieco mniejszy 6,6-calowy wyświetlacz HD+ z technologią Nxtpaper 2.0 w porównaniu z jaśniejszą technologią Nxtpaper 3.0 w modelu XL. Chociaż oba telefony będą miały debiut wyświetlacza Nxtpaper w USA, TCL umieścił go wcześniej w dwóch telefonach, które miały swoją międzynarodową premierę w sierpniu.

TCL wypuszcza także dwa tablety z nową wersją Nxtpaper: TCL Nxtpaper 14 Pro i Tab 10 Nxtpaper 5G. Model 14 Pro będzie wyposażony w 14-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 2,8 K i procesor MediaTek 8020. Tab 10 ma 10,4-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 2K i jest kompatybilny z 5G.

Chociaż wyświetlacz TCL Nxtpaper nie jest nowy, jego pojawienie się na rynku amerykańskim to kolejny znak, że firmy technologiczne próbują zaktualizować najczęściej używaną część telefonu: jego ekran. W ostatnich latach podjęto kilka prób ulepszenia wyświetlacza telefonu, wykraczającego poza zwykłe zwiększenie jego ostrości i jasności, np. Dynamic Island w telefonie iPhone i składane wyświetlacze w telefonach Samsung, Google i Motorola. Podejścia te bardzo różnią się od ekranu Nxtpaper firmy TCL, ale wspólnym wątkiem między nimi jest to, że wszystkie mają na celu uczynienie ekranu bardziej użytecznym w jakiś sposób.

15 lat Androida: porównanie najnowszego telefonu z Androidem z pierwszym

Zobacz wszystkie zdjęcia

About The Author

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :