Kayi Family Blog

Kayi Family Blog Przyjazny dla pieniędzy

Pierścień niespodzianki Samsung Galaxy: dla kogo tak naprawdę jest to urządzenie do noszenia?

/
/
/
54 Views

Na zakończenie wydarzenia Unpacked firma Samsung zaprezentowała urządzenie do noszenia Galaxy Ring jako kolejny gadżet w swojej ofercie urządzeń mobilnych. Bez daty premiery i ceny debiut był niczym więcej niż żartem wskazującym na plany Samsunga dotyczące produktu zdrowotnego i dobrego samopoczucia, pozostawiając nas z pytaniem: dla kogo jest Galaxy Ring?

Ta historia jest częścią Wydarzenie SamsungaZbiór aktualności, porad i wskazówek CNET dotyczących najpopularniejszych produktów Samsunga.

Jak twierdzi firma, Galaxy Ring to kolejne urządzenie w sieci, które przesyła dane do aplikacji Samsung Health. „Myślę, że powinieneś spojrzeć na pierścień jako na jeden z wielu kroków w kierunku interoperacyjności na wielu urządzeniach” – powiedziała Lisie Edichico z CNET wiceprezes firmy Samsung i dyrektor Mobile Business Digital Health Group Hong Park.

Czytaj więcej: Najlepszy telefon 2024 roku

To kolejny sposób, w jaki konsumenci mogą śledzić rodzaje danych otrzymywanych przez Samsung Health: sen, odżywianie, aktywność i stres. W szczególności jest to produkt przeznaczony dla niszy konsumenckiej, która może nie chcieć nosić zegarka Galaxy Watch ani innego urządzenia do noszenia na nadgarstku, ale nadal chce monitorować swoje zdrowie osobiste i może uważać pierścionek za mniej nieporęczny w noszeniu.

„Pierścionek może być mniej inwazyjny niż zegarek, a palec zapewnia lepsze fizjologiczne umiejscowienie niektórych wskaźników zdrowotnych niż nadgarstek” – powiedział CNET Avi Greengart, prezes i główny analityk w firmie Techspondial, która również otrzymała zapowiedź Samsung Pak. .

Według Greengarta Samsung spodziewa się, że niektórzy konsumenci będą chcieli zarówno pierścionka, jak i zegarka, podczas gdy inni wybiorą jedno lub drugie. Niektórzy konsumenci mogą nawet wybrać pierścionek ze względu na wygląd, który Edicicco z CNET określił jako elegancki, minimalistyczny pierścionek przypominający wykonany w całości z metalu pierścionek pana młodego (czujniki znajdują się wewnątrz).

Samsung zaprezentował Galaxy Ring podczas wydarzenia Galaxy Unpacked.

SAMSUNG

„Osobiście jestem bardzo podekscytowany tym urządzeniem, ponieważ sam przyglądałem się pierścionkom i stwierdziłem, że wiele z nich jest dość nieporęcznych, a Galaxy Ring mógłby być dla mnie idealnie dopasowany, zwłaszcza że jestem już przy użyciu klasycznego Galaxy Watch 6” – podało CNET. Anschel Sag jest głównym analitykiem w Moor Insights and Strategy.

Biorąc pod uwagę wyświetlacz smartwatcha i szereg czujników, Sag nie przewiduje, aby konsumenci natychmiast zastąpili go pierścieniami fitness. Zamiast tego wypełniają luki, dostarczając dane dotyczące stanu zdrowia, gdy zegarek nie jest noszony, na przykład podczas ładowania w nocy. Jeszcze lepiej byłoby, gdyby Galaxy Ring po prostu działał bez większej konfiguracji, a Sag uważa, że ​​prawdopodobnie nie będzie potrzebował nowej aplikacji na telefony Samsung i będzie dobrze integrował się z innymi danymi dotyczącymi zdrowia.

Podczas gdy fani smartwatchów domagają się wyraźniejszych, jaśniejszych wyświetlaczy zapewniających lepsze wrażenia, istnieje inna grupa użytkowników technologii, którzy są zadowoleni z urządzeń, które robią wszystko cicho w tle. Galaxy Ring może spodobać się konsumentom, którzy chcą śledzić dane dotyczące swojego zdrowia, ale nie chcą, aby kolejny minitelefon domagał się ich uwagi.

Samsung Galaxy Ring Clean Samsung Galaxy Ring Clean

Patrzeć: Samsung Galaxy Ring: pierwsze wrażenia

„Idea tych pierścieni nie polega na tym, żeby były tańsze od smartwatchów, ale żeby były znacznie mniejszymi i dyskretnymi urządzeniami do zastosowań takich jak śledzenie snu” – powiedział Brianowi Ma, wiceprezes ds. badań w International Data Corporation.

Galaxy Ring może być również skierowany do bardziej ograniczonej grupy konsumentów, którzy chcą monitorować swój stan zdrowia za pomocą zastrzeżonej aplikacji Samsung Health firmy Samsung, ale mają iPhone’a i dlatego nie mogą połączyć się z nowocześniejszymi urządzeniami do noszenia i zegarkami Samsunga (linia Galaxy Watch to system Android). . -dopiero odkąd firma nawiązała współpracę z Google w zakresie korzystania z oprogramowania Wear OS w 2021 r. 3).

Samsung nie opublikował cen ani nie wskazał, ile będzie kosztować Galaxy Ring ani jakie funkcje zdrowotne będzie oferować w porównaniu z innymi urządzeniami do noszenia na ciele. Trudno więc przewidzieć, w jaki sposób Galaxy Ring będzie się wyróżniał i przypadnie do gustu głównej grupie użytkowników, ale biorąc pod uwagę rynek, możemy zgadnąć, kto będzie najchętniej kupował kolejny gadżet Samsunga.

pozdrawiam-smartring.jpg pozdrawiam-smartring.jpg

Pierścień Oura po prawej stronie w porównaniu do metalowej opaski po lewej stronie.

Olliego Keskinena

Co rynek przygotował dla Galaxy Ring

Słoń w pokoju jest taki, że istnieją inne pierścienie monitorujące stan zdrowia, w szczególności Oura i Evie Monavo, które zostały adoptowane przez gwiazdy i sportowców, ale nie zyskały jeszcze szerokiego przyjęcia wśród ogółu społeczeństwa. Samsungowi nie będzie łatwo konkurować, ale firma ma przewagę skali i istniejący ekosystem innych urządzeń, które powinny zapewnić jej elastyczność, powiedziała CNET wiceprezes Forrester i główna analityk Julie Ask.

„Nasza firma zaczynała jako sprzęt komputerowy. Obejmują teraz subskrypcję, dzięki której możesz zapłacić za więcej informacji. Samsung mógłby po prostu sprzedać sprzęt… i to po cenie niższej niż Oura” – stwierdził Ask.

Podobnie jak w przypadku każdego innego gadżetu technologicznego, cena decyduje o przyjęciu, a konsumentów należy bardziej przekonać do zakupu drogich produktów, zwłaszcza tych, które należą do stosunkowo nowej kategorii na rynku. Samsung Galaxy Watch 6, którego cena zaczyna się od 300 dolarów, można łatwo porównać do Apple Watch 9 za 400 dolarów lub Garmin Venu 2 za 450 dolarów, ale trudniej go porównać z Oura Ring, którego cena zaczyna się od 300 dolarów.

Zatem cena, jaką Samsung ustala za Galaxy Ring, ma znaczenie, powiedział Ask. Jeśli cena wynosi od 100 do 200 dolarów, konsumenci mogą być bardziej skłonni do zakupu i wypróbowania, nawet jeśli produkt wyląduje w szufladzie kilka miesięcy później. Jeśli cena przekracza 300 USD, muszą poznać wartość przed zakupem.

Konsumenci będą bardziej przekonani, gdy zobaczą go w akcji, a spodziewamy się, że usłyszymy znacznie więcej o Galaxy Ring, gdy Samsung będzie przygotowywał się do jego premiery. Ale poza ceną i specyfikacjami Samsung będzie musiał udowodnić konsumentom, że Galaxy Ring jest łatwy w użyciu. Według Ask większość konsumentów polega na strategii zaangażowania (pomyśl o tych irytujących, ale skutecznych przypomnieniach na stojąco), która wykorzystuje różnorodne motywacje, takie jak grywalizacja, rywalizacja, szkolenia, wsparcie i tak dalej.

Firma Samsung potwierdziła, że ​​aplikacja Samsung Health otrzyma nową funkcję o nazwie Booster Cards, która zapewnia wgląd w wskaźniki zdrowia. Jeśli Twoja ocena snu jest niska, mapa może poinformować Cię, że dzieje się tak na przykład wskutek przewracania się i przewracania.

To szansa dla firmy Samsung na przyciągnięcie segmentu konsumentów dbających o kondycję, którzy chcą intuicyjnych, łatwych w obsłudze urządzeń do noszenia, które dostarczają dokładniejszych informacji o stanie zdrowia niż rozwiązania, które mamy obecnie.

Samsung Ring na Samsung Galaxy Unpacked 2024 Samsung Ring na Samsung Galaxy Unpacked 2024

Zrzut ekranu /CNET.com/

Wprowadzenie sztucznej inteligencji i konsolidacja na rynku

Ponieważ istniejące urządzenia do noszenia Health Ring zbierają dane o stanie zdrowia na telefonach, a Samsung wykorzystuje aplikację Samsung Health na telefonach jako połączenie wskaźników sprawności i zdrowia, warto oczekiwać, że Galaxy Ring zrobi to samo. Kolejnym pytaniem wokół nowego gadżetu Samsunga jest to, jak bardzo skorzysta on na postępie w telefonach z dostępem do Internetu, co w 2024 roku oznacza generatywną sztuczną inteligencję.

Wszystkie telefony Samsung Galaxy S24 wprowadzone na rynek w połowie stycznia są wyposażone w funkcje generatywnej sztucznej inteligencji, takie jak Circle to Search i Generatywna edycja, a wszystko to w ramach pakietu o nazwie Galaxy AI. Biorąc pod uwagę wszystkie funkcje generatywnej AI zapowiedziane w Snapdragonie 8 Gen 3, który jest stosowany w serii S24, sensownym byłoby wykorzystanie części tych funkcji w aplikacji Samsung Health i praca z danymi zbieranymi przez Galaxy Ring.

Czytaj więcej: Czym możliwości sztucznej inteligencji Samsunga Galaxy różnią się od Google i Apple

Ponownie, wskazówki Samsunga na temat Galaxy Ring są tak skąpe, że nie ma możliwości uzyskania żadnego potwierdzenia generatywnych funkcji AI ani wpływu na wcześniej ogłoszone funkcje Galaxy AI w serii S24. Biorąc jednak pod uwagę inwestycje Samsunga w tym obszarze, sensowne byłoby wykorzystanie tej większej ilości danych zebranych przez Galaxy Ring.

„(Galaxy Ring) powinien poszerzać rynek, będąc połączonym z rozwijającym się ekosystemem urządzeń sztucznej inteligencji” – powiedział CNET analityk Gartnera, Ranjit Atwai.

I chociaż Apple nie ogłosiło jeszcze funkcji śledzenia stanu zdrowia AI, Google przygotowuje się do wykorzystania danych zdrowotnych dostarczanych przez sztuczną inteligencję w swoich urządzeniach Fitbit, kiedy uruchomi funkcję Fitbit Labs jeszcze w tym roku. Sztuczna inteligencja może nie tylko wyróżniać Galaxy Ring, ale może być czynnikiem decydującym o dotrzymaniu kroku funkcjom, które w tym roku pojawią się w urządzeniach do noszenia na ciele.

Samsung będzie potrzebował czegoś więcej niż tylko smartwatcha i pierścionka, aby zdobyć pozycję w kategorii urządzeń do noszenia na ciele, zauważa Ask Forrester. Będą musieli edukować konsumentów i budować ten rynek. Zaczyna się od przekonania ich o przydatności Pierścienia Galaktyki.

„Będą potrzebować wyjątkowego doświadczenia cyfrowego, które upraszcza konfigurację, zapewnia niesamowite informacje i skutecznie angażuje konsumentów” – powiedział Ask. „(To) trudne”.

About The Author

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :