Kayi Family Blog

Kayi Family Blog Przyjazny dla pieniędzy

Plotki o Samsungu Galaxy S24: więcej sztucznej inteligencji, tytanowej konstrukcji i inne przecieki

/
/
/
76 Views

Oczekuje się, że Samsung Galaxy S24 i S24 Ultra zostaną wprowadzone na rynek w nadchodzących tygodniach i będą wyposażone w nowe funkcje oparte na sztucznej inteligencji. Samsung właśnie ogłosił, że kolejne wydarzenie Unpacked odbędzie się 17 stycznia, co oznacza, że ​​nowe urządzenia prawdopodobnie zostaną wkrótce wprowadzone na rynek.

Samsung z pewnością będzie musiał stawić czoła ogromnej konkurencji – zwłaszcza ze strony iPhone’a 15 i 15 Pro, które mają wiele ulepszeń, od nowych systemów aparatów po fantazyjne tytanowe obudowy w modelach Pro. Dostępne są także Google Pixel 8 i 8 Pro, które zawierają nowe narzędzia do edycji zdjęć oparte na sztucznej inteligencji oraz inne świeże aktualizacje.

Ale telefony Samsung są zawsze potężne i nie możemy się doczekać, co wymyśli mobilny gigant. Przeszukaliśmy plotki, aby dowiedzieć się, co będą oferować kolejne supertelefony Samsunga, kiedy zostaną ogłoszone i ile mogą kosztować.

Wszelkie plotki należy traktować z przymrużeniem oka. Jest mało prawdopodobne, że przestaną się pojawiać, dlatego zaktualizujemy ten artykuł, gdy dowiemy się więcej.

Kiedy zostanie wydany Samsung Galaxy S24?

Nadchodzące wydarzenie Samsung Unpacked odbędzie się 17 stycznia w San Jose w Kalifornii i ma skupiać się na serii Galaxy S24. Chociaż styczniowa premiera przypada nieco wcześniej niż typowy lutowy termin Samsunga, nie jest to aż tak wielką niespodzianką, jak koreańskie serwisy informacyjne Firma SBS I Elek Data ogłoszenia była już wcześniej podana.

Google Pixel 8 i 8 Pro Google Pixel 8 i 8 Pro

Google Pixel 8 i 8 Pro to największa konkurencja Samsunga.

Jamesa Martina/CNET

Ile będzie kosztować Galaxy S24?

Nie ma dokładnych szczegółów cenowych, ale nie spodziewamy się żadnych znaczących zmian w ofercie S23. Dla porównania, podstawowy model S23 zaczyna się od 800 dolarów, Plus od 1000 dolarów, a Ultra od 1200 dolarów. W linii Galaxy S dostępne są różne modele dla osób o różnym budżecie i taką taktykę Samsung stosuje w większości generacji swoich telefonów.

Ceny Galaxy Z Flip 5 i Z Fold 5 pozostały takie same jak w zeszłym roku, więc nie wygląda na to, aby Samsung miał zmienić swoją strategię cenową.

Jaka będzie największa nowość w serii Galaxy S24?

Nie dowiemy się tego na pewno, dopóki Samsung nie ogłosi linii Galaxy S24. Biorąc jednak pod uwagę, że firma już prezentuje swoje nowe technologie AI, prawdopodobnie możemy spodziewać się, że Galaxy S24 skupi się na nowych funkcjach opartych na sztucznej inteligencji.

Samsung niedawno ogłosił Galaxy AI, który opisuje jako „doświadczenie związane ze sztuczną inteligencją” dla telefonów, które mają pojawić się na początku 2024 roku. Firma nie powiedziała zbyt wiele na temat tego, na czym miałaby polegać Galaxy AI, ale podała jeden przykład: przekazywanie rozmów telefonicznych. Jak wynika z komunikatu prasowego firmy, Galaxy AI umożliwi tłumaczenie dźwięku i tekstu między językami z natywnej aplikacji na telefon w czasie rzeczywistym.

Dużą rolę w aparacie Galaxy S24, zwłaszcza S24 Ultra, prawdopodobnie odegra także sztuczna inteligencja. Znany insider pod pseudonimem Lodowy Wszechświat na X (dawniej Twitterze) donosi, że 200-megapikselowy tryb aparatu będzie wykorzystywał sztuczną inteligencję do identyfikowania nawet kilkunastu typów obiektów i odpowiednio optymalizował kadr. Ta funkcja będzie prawdopodobnie dostępna wyłącznie w modelu Ultra, ponieważ jest to jedyny telefon w aktualnej ofercie Samsunga wyposażony w 200-megapikselowy czujnik.

W listopadzie Samsung wprowadził także własny model generatywnej sztucznej inteligencji o nazwie Gauss, który składa się z trzech części: języka Gaussa, kodu Gaussa i obrazu Gaussa. Część językowa została zaprojektowana do zadań takich jak streszczanie i tłumaczenie dokumentów, natomiast Gauss Image została zaprojektowana do modyfikacji i tworzenia obrazu.

Biorąc pod uwagę te zapowiedzi, trudno sobie wyobrazić, że Galaxy AI i Gauss nie odegrają dużej roli w rodzinie Galaxy S24.

Czy będzie kilka wersji Galaxy S24?

Prawie na pewno tak. Jak wspomniano, strategia multimodelowa to strategia, którą Samsung stosuje już od jakiegoś czasu i wszystkie obecne plotki sugerują, że firma wypuści co najmniej dwie wersje S24: model podstawowy i wersję Ultra. Niektórzy analitycy branżowi oferowany że model Plus można wyrzucić, aby stworzyć większą separację między bazą a Ultra, ale inne źródła nie zgadzają się z tym.

Galaxy S23 (po lewej) i S23 Plus (po prawej) na tle ceglanej ściany Galaxy S23 (po lewej) i S23 Plus (po prawej) na tle ceglanej ściany

Lisa Edichiko/CNET

A co z designem i wyświetlaczem serii Galaxy S24?

błąd Oferta Tech Reve Samsung pozostanie przy tym samym projekcie przynajmniej w przypadku podstawowych modeli S24 i S24 Plus. Oczekuje się, że oba telefony będą miały pływające obiektywy zamiast solidnego aparatu, jak wcześniejsze modele S22 i S22 Plus.

W S24 Ultra mogą pojawić się bardziej zauważalne zmiany, w tym mniejsza liczba obiektywów aparatu widocznych z tyłu. Tech_Reve przewiduje, że S24 Ultra straci obiektyw aparatu z 3-krotnym zoomem, co będzie oznaczać mniej obiektywów w zestawie aparatów. Znany lider Evan Blass niedawno udostępnione Mówi się, że są to zdjęcia i specyfikacje Galaxy S24, a obraz układu aparatu w S24 Ultra wygląda mniej więcej identycznie jak w Galaxy S23 Ultra.

Inne plotki, takie jak ten raport z Elek, Spekuluje się, że model Ultra będzie miał tytanową ramę, ale czy będzie to zauważalne wizualnie, okaże się. Z raportu wynika, że ​​Samsung zacznie od modelu Ultra, ale w przyszłości może rozważyć rozszerzenie zastosowania tytanu na inne modele. Stało się to szczególnie widoczne po tym, jak Apple we wrześniu wprowadził tytanowe wykończenia do oferty iPhone’ów w iPhone’ach 15 Pro i 15 Pro Max.

Jak wynika z przecieków, które pojawiły się na X z anonimowych kont, S24 Ultra może też mieć płaski ekran, a nie lekko zakrzywiony. Dawid Martin I SuperRoader.

Większość plotek sugeruje, że rozmiary wyświetlaczy pozostaną zasadniczo takie same jak w zeszłym roku, co oznacza, że ​​spodziewamy się podstawowego Galaxy S24 z ekranem o przekątnej 6,1 cala, S24 Plus z ekranem o przekątnej 6,6 cala i S24 Ultra z ekranem o przekątnej 6,8 cala. ekran.cale. Ale wyciek Blassa sugeruje, że S24 i S24 Plus będą miały nieco większe ekrany, odpowiednio 6,2 cala i 6,7 cala.

Samsunga Galaxy S23 Ultra Samsunga Galaxy S23 Ultra

Aparaty S23 Ultra są jednymi z najlepszych.

Jamesa Martina/CNET

A co z aparatami z serii Galaxy S24?

Na podstawie dotychczasowych plotek i przecieków wygląda na to, że linia Galaxy S24 będzie wyposażona w ten sam sprzęt, co rodzina Galaxy S23, ale z pewnymi zmianami w jakości skalowania.

Niektóre poprzednie raporty powiedział, że zobaczymy znacznie większy czujnik aparatu głównego, podczas gdy inne późniejsze plotki sugerują, że charakterystyka aparatu pozostanie prawie taka sama. Najnowsze plotki pochodzą głównie od znanego przeciekającego Ice Universe, źródła o doskonałej historii, więc mówienie o większym sensorze głównego aparatu jest być może mniej interesujące.

A szkoda, bo aparaty S23 Ultra nie zmieniły się zbytnio od pokoleń, podczas gdy konkurencja ze strony Apple i Google pozostaje zacięta. Większy czujnik aparatu może znacznie poprawić jakość obrazu. Jednak Ice Universe zasugerowało również, że 3-krotny zoom w S24 Ultra może podnieść rozdzielczość do 50 megapikseli.

Późniejsze pogłoski od Lodowy Wszechświat Sugeruje się również, że Samsung może nawet zrezygnować z 10-krotnego zoomu optycznego w Ultra i zmniejszyć go do 5x. Na pierwszy rzut oka może się to wydawać pogorszeniem, ale zoom 5x jest generalnie znacznie łatwiejszy w użyciu w codziennych sytuacjach, a obiektyw 10x przydaje się tylko w rzadkich przypadkach podczas fotografowania odległych obiektów. Wysokiej jakości 5-krotny zoom będzie bardziej równomiernie konkurował z 5-krotnym zoomem dostępnym zarówno w Pixelu 7 Pro, jak i iPhonie 15 Pro Max. Jeszcze nowszy wyciek z Lodowy Wszechświat sugeruje również, że tryb nocny telefonów również otrzyma aktualizację.

specyfikacja firmy Blass, który ma solidną historię zgłaszania wycieków z telefonów, wskazuje, że S24 Ultra będzie miał główny aparat o rozdzielczości 200 MP, taki jak S23 Ultra, ale z dodatkowym opcjonalnym teleobiektywem 5x oprócz istniejących powiększeń 2x, 3x, 10x -x i zoomu przestrzennego 100x. Według ujawnionych specyfikacji modele S24 i S24 Plus będą miały 50-megapikselowy czujnik, podobnie jak ich poprzednicy, a także teleobiektyw z zoomem 2x i 3x.

A co ze specyfikacją serii Galaxy S24?

Chociaż według raportu jest prawie pewne, że niektóre modele S24 będą korzystać z nadchodzącego procesora Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3 Stos kieszeni sugeruje, że Samsung może powrócić do używania własnych chipów Exynos w niektórych regionach. Wyciek Blassa sugeruje, że linia S24 będzie napędzana przez Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3.

Samsunga Galaxy S23 Plus Samsunga Galaxy S23 Plus

Samsung Galaxy S23 Plus oferuje doskonałą, wszechstronną wydajność.

Lisa Edichiko/CNET

We wcześniejszych generacjach, w tym w linii S22, Samsung używał chipów Qualcomm w niektórych regionach (w tym w USA), ale w innych regionach (w tym w Wielkiej Brytanii) zdecydował się na własne procesory Exynos. Rozumowanie nie zawsze było jasne, ale warto zauważyć, że linia S23 wykorzystywała krzem Qualcomm we wszystkich regionach, bez śladu Exynos.

Z raportu wynika, że ​​Galaxy S24 Ultra ma mieć 12 GB pamięci RAM, tyle samo co S23 Ultra, podczas gdy S24 Plus podobno otrzyma wzrost z 8 GB do 12 GB. specyfikacja firmy Blass. Mówi się, że podstawowy Galaxy S24 będzie miał 8 GB RAM-u, podobnie jak S23. Poprzedni wyciek od użytkownika X Tarun Chany zasugerował, że standardowe S24 i S24 Plus mogą uzyskać zwiększenie pamięci RAM do 12 GB, podczas gdy Ultra może uzyskać do 16 GB.

Ale być może bardziej interesująca jest możliwość zwiększenia żywotności baterii Galaxy S24 i S24 Plus. Jeśli ujawnione specyfikacje Blassa są prawidłowe, Galaxy S24 będzie miał baterię 4000 mAh, a S24 Plus będzie miał baterię 4900 mAh. Dla porównania, akumulator Galaxy S23 ma pojemność 3900 mAh i akumulator S23 Plus 4700 mAh. Tymczasem krążą plotki, że S24 Ultra ma tę samą baterię 5000 mAh, co Galaxy S23 Ultra.

Coś jeszcze?

Oczekujemy, że Samsung będzie nadal korzystać z rysika S Pen w S24 Ultra, a także wprowadzi nową kolorystykę w całej serii. Chcielibyśmy powrócić do pamięci z możliwością rozbudowy (ale tak się nie stanie), a we wszystkich modelach można spodziewać się takich funkcji, jak wodoodporność IP68, ekranowe skanery linii papilarnych i wyświetlacze o wysokiej częstotliwości odświeżania.

About The Author

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :