Kayi Family Blog

Kayi Family Blog Przyjazny dla pieniędzy

Praktyczna recenzja Galaxy S24 Plus: Samsung Ultra może nie być opcją wartą zakupu

/
/
/
67 Views

Kiedy Samsung zaprezentował Galaxy S24 Ultra na wydarzeniu Unpacked na początku tego miesiąca, można by zapomnieć, że zaprezentowano dwa inne telefony: Galaxy S24 i S24 Plus. Duża część szumu wokół Ultra (i Galaxy Ring) przyćmiła pozostałe dwa. A szkoda, bo po dwóch dniach używania S24 i S24 Plus zaczynam myśleć, że najlepszym telefonem Samsunga w 2024 roku może nie być Ultra.

Ta historia jest częścią Wydarzenie SamsungaZbiór aktualności, porad i wskazówek CNET dotyczących najpopularniejszych produktów Samsunga.

Większość czasu spędziłem na testowaniu Galaxy S24 Plus, który bardzo mi się podobał. Gdyby S24 Plus był ilustracją, byłby to nakładanie się diagramu Venna pomiędzy zwykłym S24 i S24 Ultra. Ale w tym roku S24 Plus skłania się nieco bardziej w stronę Ultra, a Ultra jest nieco droższy dzięki wzrostowi ceny o 100 dolarów. Wszystko to stało się dla mnie trochę zagadką, gdy bliżej poznałem S24 Plus. Czy Galaxy S24 Plus za 1000 dolarów (999 funtów, 1699 dolarów australijskich) to Ultra dla biednych ludzi?

Czytaj więcej: Najlepszy telefon z Androidem w 2024 roku

Podczas gdy jego aluminiowa konstrukcja, kwadratowe boki i zaokrąglone rogi, podobnie jak iPhone, są po prostu większą wersją zwykłego S24, Galaxy S24 Plus ma nowy ekran o tej samej rozdzielczości co S24 Ultra. W rzeczywistości, ponieważ S24 Plus ma mniejszy 6,7-calowy wyświetlacz w porównaniu do 6,8-calowego wyświetlacza Ultra, Plus ma w rzeczywistości większą gęstość pikseli. Różnica wynosi tylko 8 pikseli i wiem, że większość ludzi tego nie widzi. Sama tego nie widzę, ale w głębi duszy wiem, że to coś więcej, i to jest coś.

Modele Plus i Ultra mają ten sam układ Snapdragon 8 Gen 3, jasność i rozdzielczość ekranu, pamięć RAM, funkcje Galaxy AI i opcje przechowywania (z wyjątkiem 1 TB zarezerwowanego tylko dla Ultra). Ultra jest wykonany z tytanu, a nie z aluminium, ma nieco większy akumulator, zawiera rysik S Pen i ma oczywiście lepsze aparaty (na papierze).

Ale teraz, gdy Ultra kosztuje 1300 dolarów, kosztuje o 300 dolarów więcej niż S24 Plus. Chociaż nadal muszę przetestować S24 Plus, aby sprawdzić, czy różnica 300 dolarów jest tego warta, czy nie, Plus już zrobił na mnie wrażenie w ciągu zaledwie kilku dni.

Samsung Galaxy S24 i S24 Plus dostępne są w kolorach żółtym, fioletowym, szarym i czarnym.

Zobacz wszystkie zdjęcia

Podczas moich testów S24 Plus wytrzymał dwa dni na jednym ładowaniu, kończąc drugi dzień o 23:00 przy poziomie naładowania baterii 11%. S24 Plus ma większą baterię 4900 mAh niż zeszłoroczny S23 Plus, który miał baterię 4700 mAh. Pierwszy dzień użytkowania wymagał długiego uruchamiania, gdyż rano ekran włączał się z pełną jasnością w celu sesji zdjęciowej, a następnie pozostawał przy pełnej jasności podczas nagrywania filmów po południu. A wszystko to podczas wypróbowywania przez cały dzień nowych funkcji, takich jak Search Circle. Battery Plus zakończył pierwszy dzień na poziomie 38%.

Drugi dzień minął bardziej normalnie, jeśli chodzi o moją pracę. Wypróbowałem więcej nowych funkcji AI. Telefon może rozszerzyć ramkę zdjęcia, aby pokazać wycięte fragmenty, a także usunąć obiekt ze zdjęcia. Mam obsesję na punkcie utrzymywania horyzontu na zdjęciach (przepraszam, mój tata był architektem), więc możliwość wyprostowania zdjęcia, a następnie wykorzystania wbudowanej sztucznej inteligencji S24 Plus zwanej edycją generatywną do tworzenia nowych krawędzi wydawała się zbyt dobra, aby Mów prawdę. Wyniki nie były zbyt dobre, ale też nie straszne.

Miałem podobne doświadczenia, używając tego samego narzędzia do edycji generatywnej na zdjęciach. Poniższe nietknięte zdjęcie przedstawia moją koleżankę z CNET, Mariel Myers.

Kobieta siedzi na sofie Kobieta siedzi na sofie

Moje oryginalne zdjęcie Mariel.

Patricka Hollanda/CNET

Sprawdź inną wersję zdjęcia poniżej. Korzystając z narzędzia do edycji, przesunąłem poduszkę w paski, powiększyłem ją i przeniosłem nad głowę Mariel. Wyprostowałem też zdjęcie i pozwoliłem AI zrobić swoje. Wyniki? Na dobre i na złe, wszystko oczywiście się zmieniło, ale nadal jest fajnie. Cieniowanie wokół krawędzi zdjęcia i cienie w tle, w miejscu, gdzie znajdowała się poduszka na kanapie, wyglądają na rozmyte. Zwróć uwagę, że w lewym dolnym rogu znajduje się teraz mały znak wodny AI informujący, że zdjęcie zostało zmienione. Dane EXIF ​​​​zdjęcia zawierają również etykietę „Zmodyfikowano za pomocą edycji generatywnej”.

Kobieta siedzi na sofie, a nad jej głową unosi się gigantyczna poduszka. Kobieta siedzi na sofie, a nad jej głową unosi się gigantyczna poduszka.

Czy można powiedzieć, że coś się zmieniło? I nie mówię o gigantycznej pływającej poduszce.

Patricka Hollanda/CNET

Zrobiłem inną wersję, którą możesz zobaczyć poniżej. Tym razem zdjąłem filiżankę z kawą ze stołu, powiększyłem ją i umieściłem nad głową Mariel. S24 Plus poradził sobie z tym lepiej. Część stołu wygenerowana przez sztuczną inteligencję telefonu w celu wypełnienia przestrzeni, w której znajdowała się filiżanka z kawą, na pierwszy rzut oka wygląda przyzwoicie. Jeśli jednak przyjrzysz się uważnie, zauważysz, że w tym zakątku coś się zmieniło.

Kobieta siedzi na sofie, a nad jej głową unosi się gigantyczna filiżanka kawy. Kobieta siedzi na sofie, a nad jej głową unosi się gigantyczna filiżanka kawy.

Więcej zabawy dzięki edycji zdjęć AI.

Patricka Hollanda/CNET

Wróćmy do funkcji Search Circle. Właściwie powinno się to nazywać Circle To Buy – to jakby Google Lens wbudowany bezpośrednio w ekran. Jeśli witryna, aplikacja lub sieć społecznościowa wyświetla obraz, możesz zakreślić go lub jego część, aby rozpocząć natychmiastowe wyszukiwanie w Google.

Na Instagramie natknęłam się na zdjęcie psa w okularach przeciwsłonecznych (co oczywiście od razu mi się spodobało). Nacisnąłem i przytrzymałem przycisk Home przez sekundę, a następnie zakreśliłem psa na obrazku. Wyniki wyszukiwania buldogów pojawiły się na dole ekranu. Wypróbowałem tę funkcję ponownie na tym samym zdjęciu, tym razem krążąc wokół okularów przeciwsłonecznych psa. Wyniki wyszukiwania pokazały, że okulary pochodziły od Prady (najwyraźniej psa modowego) i oferowały kilka różnych opcji ich zakupu. I nie, chociaż kusiło mnie, nie zrobiłem tego.

S24 Plus ma z tyłu te same aparaty, co S23 Plus: trzy obiektywy szerokokątne, ultraszerokokątne i teleobiektywy. Główny aparat ma 50-megapikselowy sensor. Poniżej kilka zdjęć wykonanych głównym aparatem i jak widać przy dobrym oświetleniu zdjęcia wyglądają świetnie. Nic zaskakującego.

Widok z góry na ceglany budynek Widok z góry na ceglany budynek

Zdjęcia wykonano głównym aparatem Samsunga Galaxy S24 Plus.

Patricka Hollanda/CNET

Kot śpi na krześle Kot śpi na krześle

Zdjęcia wykonano głównym aparatem Samsunga Galaxy S24 Plus.

Patricka Hollanda/CNET

Panoramę San Francisco Panoramę San Francisco

Zdjęcia wykonano głównym aparatem Samsunga Galaxy S24 Plus.

Patricka Hollanda/CNET

Zatem po dwóch dniach mogę dojść do tylko jednego wniosku na temat Galaxy S24 Plus: przede mną jeszcze sporo testów. Moje pełne wrażenia pojawią się wkrótce w kolejnej recenzji. Mam nadzieję, że i mnie uda się rozwiązać zagadkę Ultra vs. Plus.

Nota wydawcy: CNET wykorzystuje sztuczną inteligencję do zasilania niektórych historii. Więcej szczegółów znajdziesz w tym poście.

galaxy-s24-series-cnet-00-00-10-05-still006.png galaxy-s24-series-cnet-00-00-10-05-still006.png

Patrzeć: Samsung prezentuje nowe telefony z serii S24 i ich możliwości w zakresie sztucznej inteligencji

Dane techniczne Samsunga Galaxy S24 Ultra w porównaniu do Galaxy S24 Plus, Galaxy S24

Samsunga Galaxy S24 Ultra Samsunga Galaxy S24 Plus Samsunga Galaxy S24
Rozmiar wyświetlacza, technologia, rozdzielczość, częstotliwość odświeżania 6,8-calowy AMOLED; 3120 x 1440 pikseli; Adaptacyjna częstotliwość odświeżania 1-120 Hz 6,7-calowy AMOLED; 3120 x 1440 pikseli; Adaptacyjna częstotliwość odświeżania 1-120 Hz 6,2-calowy AMOLED; 2340 x 1080 pikseli; Adaptacyjna częstotliwość odświeżania 1-120 Hz
Zagęszczenie pikseli 501 pikseli na cal 509 pikseli na cal 416 pikseli na cal
Wymiary (cale) 6,40 x 3,11 x 0,34 cala. 6,24 x 3 x 0,3 cala. 5,79 x 2,78 x 0,3 cala.
Wymiary (mm) 163 x 79 x 8,6 mm 158 x 76 x 7,6 mm 147 x 71 x 7,6 mm
Waga (gramy, uncje) 233 g (8,22 uncji) 197 g (6,95 uncji) 168 g (5,93 uncji)
Oprogramowanie mobilne Androida 14 Androida 14 Androida 14
Kamera 200 MP (szerokokątny), 12 MP (ultraszerokokątny), 10 MP (teleobiektyw 3x), 50 MP (teleobiektyw 5x) 50 megapikseli (szerokokątny), 12 megapikseli (ultraszerokokątny), 10 megapikseli (teleobiektyw) 50 megapikseli (szerokokątny), 12 megapikseli (ultraszerokokątny), 10 megapikseli (teleobiektyw)
Przednia kamera 12 megapikseli 12 megapikseli 12 megapikseli
Przechwytywanie wideo 8 tys 8 tys 8 tys
procesor Qualcomm Snapdragon 8 3. generacji Qualcomm Snapdragon 8 3. generacji Qualcomm Snapdragon 8 3. generacji
RAM/pamięć 12 GB RAM + 256 GB, 512 GB, 1 TB 12 GB RAM + 256 GB, 512 GB 8 GB RAM + 128 GB, 256 GB
Możliwość rozbudowy pamięci masowej Nikt Nikt Nikt
Bateria 5000 mAh 4900 mAh 4000 mAh
Czujnik odcisków palców Poniżej wyświetlacza Poniżej wyświetlacza Poniżej wyświetlacza
Złącze USB typu C USB typu C USB typu C
Port słuchawek Nikt Nikt Nikt
Cechy szczególne Tytanowa rama, szczytowa jasność 2600 nitów; 7 lat aktualizacji systemu operacyjnego i zabezpieczeń; 5G (fala mm); Ochrona przed wodą i kurzem IP68; bezprzewodowa technologia PowerShare do ładowania innych urządzeń; wbudowany rysik S Pen; UWB do wyszukiwania innych urządzeń; Ładowanie przewodowe 45 W (ładowarka nie jest dołączona); Galaktyczna sztuczna inteligencja; Wi-Fi 7; Zbroja ze szkła Gorilla szczytowa jasność 2600 nitów; 7 lat aktualizacji systemu operacyjnego i zabezpieczeń; 5G (fala mm); Ochrona przed wodą i kurzem IP68; bezprzewodowa technologia PowerShare do ładowania innych urządzeń; Ładowanie przewodowe 45 W (ładowarka nie jest dołączona); Galaktyczna sztuczna inteligencja; Wi-Fi 6E szczytowa jasność 2600 nitów; 7 lat aktualizacji systemu operacyjnego i zabezpieczeń; 5G (fala mm); Ochrona przed wodą i kurzem IP68; bezprzewodowa technologia PowerShare do ładowania innych urządzeń; Ładowanie przewodowe 25 W (ładowarka nie jest dołączona); Galaktyczna sztuczna inteligencja; Wi-Fi 6E
Ceny w USA zaczynają się od 1300 USD (256 GB) 1000 USD (256 GB) 800 USD (128 GB)
Ceny w Wielkiej Brytanii zaczynają się od 1249 GBP (256 GB) 999 GBP (256 GB) 799 GBP (128 GB)
Ceny w Australii zaczynają się od 2199 AUD (256 GB) 1699 AUD (256 GB) 1399 AUD (256 GB)

About The Author

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :