Kayi Family Blog

Kayi Family Blog Przyjazny dla pieniędzy

Samsung dodaje zdjęcia HDR do Instagrama i jestem podekscytowany

/
/
/
52 Views

Podczas prezentacji smartfona Samsung Galaxy S24 bardzo ucieszyła mnie jedna mała zapowiedź: urządzenia będą mogły przesyłać zdjęcia HDR na Instagram.

Ta historia jest częścią Wydarzenie SamsungaZbiór aktualności, porad i wskazówek CNET dotyczących najpopularniejszych produktów Samsunga.

Umowa dotyczy tylko jednej rodziny produktów od jednego producenta smartfonów i jednej aplikacji społecznościowej. Ale jako poważny fotograf jestem tym podekscytowany, ponieważ prawdopodobnie oznacza to, że możemy spodziewać się, że fotografia HDR rozpowszechni się na większej liczbie urządzeń, większej liczbie aplikacji, większej liczbie przeglądarek internetowych i większej liczbie programów do edycji zdjęć.

Czytaj więcej: Najlepszy telefon Samsunga w 2024 roku

Innymi słowy, partnerstwo Samsunga i Instagrama może pomóc w rozpoczęciu nowego, lepszego rozdziału w fotografii cyfrowej. To ulepszenie, które doceni każdy z nas, a nie tylko taki maniak fotografii jak ja.

HDR oznacza High Dynamic Range, co w fotografii oznacza, że ​​obrazy obejmują szerszy zakres jasnych i ciemnych tonów. Dzięki temu zdjęcia wydają się bardziej realistyczne i żywe, zwłaszcza przy nagłych zmianach oświetlenia. Jasne niebo jest teraz jasne, a nie rozmyte. Zachody słońca eksplodują kolorami. Sceny często pojawiają się twoimi oczami jako bardziej podobne do tych, które widziałeś w prawdziwym życiu.

HDR zakorzenił się w wideo, chociaż istnieje komplikacje. Ale w przypadku fotografii jest to niezwykłe. Różne ograniczenia dotyczące kompatybilności i funkcji utrudniają tworzenie zdjęć HDR. Aby technologia działała, potrzebne są formaty plików umożliwiające przechowywanie danych, aparaty umożliwiające wykonywanie zdjęć HDR, narzędzia do edycji umożliwiające manipulowanie zdjęciami HDR oraz wyświetlacze wyświetlające dodatkowe odcienie.

Dlatego jestem podekscytowany Samsungiem i Instagramem.

Partnerstwo może być punktem wyjścia, który umożliwi większej liczbie osób skorzystanie z tej technologii, rozwiązując jednocześnie wystarczającą liczbę problemów, aby ominąć problem kury i jajka w fotografii HDR: nie ma sensu wspierać zdjęć HDR, jeśli nie można ich prawidłowo wyświetlić, a istnieje nie Nie ma sensu próbować ich prawidłowego wyświetlania, jeśli sprzęt i oprogramowanie fotograficzne nie umożliwiają tworzenia zdjęć HDR.

Postęp w fotografii HDR

Technologia ta zrobiła duży krok w stronę powszechnego przyjęcia w 2023 r., kiedy firma Adobe dodała obsługę zdjęć HDR w Lightroomie, najlepszym narzędziu do edycji i katalogowania dla fotografów amatorów i profesjonalnych. To naprawdę otworzyło mi oczy i pokazało, ile danych o scenach rejestrowały moje kamery przez lata, ale nie doceniłem tego.

Dobrą ilustrację tego, co może zaoferować fotografia HDR, zobacz: Wpis na blogu autorstwa inżyniera i fotografa firmy Adobe, Erica Chana wyjaśniając tę ​​funkcję. Ale przetestuj to w przeglądarce Chrome lub przeglądarce opartej na Chromium, takiej jak Edge lub Brave, ponieważ Firefox i Safari nie obsługują zdjęć HDR.

Samsung Galaxy S24 i S24 Plus pokazany z trzema tylnymi aparatami Samsung Galaxy S24 i S24 Plus pokazany z trzema tylnymi aparatami

Samsungi Galaxy S24 i S24 Plus są wyposażone w wyświetlacze o wysokiej jasności, które umożliwiają wyświetlanie zdjęć HDR.

Jamesa Martina/CNET

„Odcienie i kolory mają więcej miejsca do rozłożenia: jaśniejsze światła, głębsze cienie, lepsza separacja tonalna i jaśniejsze kolory” – powiedział Chan. „W rezultacie zdjęcia zoptymalizowane pod kątem wyświetlaczy HDR mają większy wpływ i zapewniają większe poczucie głębi i realizmu”.

Kolejnym krokiem było stworzenie przez firmę Adobe technologii „mapy wzmocnienia” dla formatów plików zdjęć. Karty ulepszające wzbogacają zwykłe zdjęcie o dodatkowe informacje HDR, umożliwiając produktom innym niż HDR wyświetlanie zwykłego zdjęcia, a produktom obsługującym HDR wyświetlanie dodatkowego zakresu tonalnego.

Firma Google dodała mapy wzmocnienia do formatu Ultra HDR systemu Android 14 i Samsung również stosuje takie podejście. Jednak Samsung nazywa to Super HDR.

Zdjęcia HDR wymagają jasnych wyświetlaczy

Telefony, tablety i laptopy muszą mieć wysoki poziom jasności, aby dobrze wyświetlać zdjęcia HDR. Firma Adobe zaleca maksymalną jasność na poziomie 1000 nitów. Jest to obecnie powszechne w smartfonach z wyższej półki, ale rzadziej w laptopach i jeszcze rzadziej w przypadku monitorów zewnętrznych.

Samsung Galaxy S24, S24 Plus i S24 Ultra osiągają szczytową jasność na poziomie 2600 nitów, w porównaniu z 1750 nitami w zeszłorocznej generacji S23. To pomogło telefonom zdobądź pochwałę od firmy testującej DXOMark.

Szczegółowe plany Instagrama nie są jeszcze jasne. Spółka-matka Meta stwierdziła, że ​​fotografowanie HDR nie zakończy się na telefonach Samsung.

„Samsung jest pierwszym producentem, z którym współpracowaliśmy, aby udostępnić tę funkcję, więc użytkownicy Galaxy S24 jako pierwsi będą mogli robić, udostępniać i przeglądać zdjęcia HDR na Instagramie, gdy urządzenie Galaxy S24 stanie się dostępne. ” powiedział rzecznik Cullen Heaney. Jednak firma współpracuje z innymi partnerami z Androidem i Apple, aby przesyłać i przeglądać zdjęcia HDR.

240123-site-samsung-galaxy-s24-ultra-recenzja-4 240123-site-samsung-galaxy-s24-ultra-recenzja-4

Patrzeć: Recenzja Samsunga Galaxy S24 Ultra: Więcej AI w wyższej cenie

About The Author

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :