Kayi Family Blog

Kayi Family Blog Przyjazny dla pieniędzy

Samsung Galaxy AI na Galaxy S24: wszystko, co wiemy do tej pory

/
/
/
82 Views

Według plotek linia Galaxy S24 Samsunga może różnić się od swoich poprzedników w jednym istotnym aspekcie. Chociaż największy na świecie producent smartfonów Zwykle stawiając na pierwszym miejscu kamery o wysokiej rozdzielczości, jasne ekrany i wysoką wydajność, nowe funkcje oprogramowania mogą być największą atrakcją S24.

Dzieje się tak w związku z oczekiwaniami, że Samsung wprowadzi do swoich kolejnych popularnych telefonów więcej funkcji generatywnych opartych na sztucznej inteligencji. Firma ogłosiła niedawno własny model sztucznej inteligencji, a także Galaxy AI, nowe „doświadczenie” sztucznej inteligencji dla urządzeń mobilnych i prawdopodobne jest, że technologie te odegrają dużą rolę w Galaxy S24.

W 2023 r. generatywna sztuczna inteligencja, czyli sztuczna inteligencja, która może generować konwersacyjne (ale nie zawsze dokładne) odpowiedzi na wskazówki na podstawie danych szkoleniowych, była obecna w całym świecie technologii. Dotyczy to również smartfonów, zwłaszcza pod koniec roku, jak zapowiadał Google. Seria Pixel 8, a także Qualcomm i MediaTek wprowadziły nowe chipy telefonów zoptymalizowane pod kątem sztucznej inteligencji.

Czytaj więcej: Najlepszy telefon 2023 roku

Oto, co wiemy o planach Samsunga dotyczących sztucznej inteligencji dla Galaxy S24. Według koreańskiej agencji informacyjnej telefony mają zadebiutować w styczniu. Firma SBSwięc wkrótce powinniśmy dowiedzieć się więcej.

Czym jest galaktyczna sztuczna inteligencja?

Obraz promocyjny firmy Samsung przedstawiający funkcję tłumaczenia rozmów na żywo AI.

SAMSUNG

O Galaxy AI nie wiemy jeszcze zbyt wiele. Ale Samsung to opisuje jako „kompleksowe rozwiązanie mobilne oparte na sztucznej inteligencji” i „uniwersalna inteligencja w Twoim telefonie”. Samsung wymienia komunikację, produktywność i kreatywność jako obszary, w których Galaxy AI pojawi się na jego telefonach, co oznacza, że ​​jest całkiem możliwe, że funkcje Galaxy AI zobaczymy w aplikacjach Samsung, takich jak Telefon, Wiadomości, S Note i Aparat.

Ale to tylko przypuszczenia, nie będziemy tego pewni, dopóki Samsung nie ujawni więcej szczegółów. Samsung twierdzi, że Galaxy AI pojawi się na początku przyszłego roku, co oznacza, że ​​jest duża szansa, że ​​zadebiutuje wraz z serią Galaxy S24.

Samsung podał jeden przykład tego, jak Galaxy AI będzie wyglądać w przyszłych telefonach. AI Live Translate Call, które według firmy będzie dostępne w „najnowszym telefonie Galaxy AI”, zapewni tłumaczenie dźwięku i tekstu w czasie rzeczywistym podczas rozmów telefonicznych prowadzonych za pośrednictwem własnej aplikacji telefonicznej Samsunga. Wygląda jak Pixel Funkcja napisów na żywo obecnie dostępne na telefonach Pixel.

Z komunikatu prasowego Samsunga wynika, że ​​niektóre funkcje Galaxy AI będą obsługiwane na urządzeniu w celu zachowania prywatności, podczas gdy inne mogą być obsługiwane w chmurze. Połączenie z tłumaczeniem na żywo AI to jeden z przykładów funkcji, która będzie działać lokalnie.

Sztuczna inteligencja nie jest niczym nowym w telefonach Samsunga

Zrzut ekranu przedstawiający przycisk połączenia tekstowego Bixby dla połączenia przychodzącego. Zrzut ekranu przedstawiający przycisk połączenia tekstowego Bixby dla połączenia przychodzącego.

Jak wygląda połączenie przychodzące przy użyciu połączenia tekstowego Bixby.

Zrzut ekranu z CNET

Generatywna sztuczna inteligencja może przeżywać swój moment, ale od lat jest wykorzystywana w wielu funkcjach smartfonów, zwłaszcza w asystentach głosowych, aplikacjach do tłumaczenia języków i narzędziach fotograficznych, takich jak tryb portretowy. Samsung już zwiększa wykorzystanie sztucznej inteligencji w swoich telefonach, a jego obecne wysiłki mogą dać wskazówkę, co przyniesie Galaxy AI.

Na początku 2023 roku Samsung zaktualizował swojego asystenta głosowego Bixby o kilka nowych funkcji, takich jak możliwość łączenia tradycyjnych rozmów telefonicznych z wysyłaniem wiadomości tekstowych za pośrednictwem połączenia tekstowego Bixby. Jak sama nazwa wskazuje, pozwala odebrać połączenie i kontynuować rozmowę za pomocą wiadomości tekstowych, podczas gdy rozmówca rozmawia ustnie, a Bixby pełni rolę pośrednika.

Możesz nawet sklonować swój głos, aby Bixby brzmiał dokładnie tak, jak Ty, gdy czyta Twoje wiadomości dzwoniącemu. Samsung rozszerzył także funkcjonalność offline Bixby o obsługę niektórych poleceń bez połączenia z Internetem, takich jak ustawienie timera czy włączenie latarki.

Czytaj więcej: Najlepszy telefon Samsunga 2023

Opis Samsung Galaxy AI brzmi trochę jak doładowana, zaktualizowana wersja Bixby. Niedawny kierunek Bixby wydaje się podobny do kierunku, w którym może zmierzać Galaxy AI, szczególnie w przypadku takich funkcji, jak połączenia tekstowe Bixby. Biorąc jednak pod uwagę, że Samsung rozszerzył rolę Bixby na swojej platformie inteligentnego domu, jest mało prawdopodobne, aby Galaxy AI całkowicie zastąpiło sześcioletniego asystenta głosowego firmy.

Zamiast tego widzę, że Galaxy AI służy jako ogólny termin określający różne funkcje telefonu oparte na sztucznej inteligencji, w tym te, które działają za pośrednictwem Bixby. A może będzie to rebranding funkcji Bixby skupionych na telefonie. Dowiemy się tego na pewno, gdy Samsung powie więcej.

Procesor zorientowany na sztuczną inteligencję dla Galaxy S24

Mężczyzna rozmawia przez telefon, stojąc Mężczyzna rozmawia przez telefon, stojąc

Podczas konferencji prasowej Snapdragon Summit Qualcomm pokazał, jak sztuczna inteligencja może podsumowywać rozmowy telefoniczne.

Qualcomm

Galaxy S24, który wg Firma SBS może zadebiutować 17 stycznia, prawdopodobnie będzie miał nowy chip obsługujący Galaxy AI i inne podobne funkcje. Samsung zazwyczaj umieszcza najnowszy układ Qualcomm w wersjach swoich telefonów Galaxy S sprzedawanych na niektórych rynkach, np. w USA, podczas gdy procesory Exynos są używane w innych międzynarodowych modelach.

Jeśli Galaxy S24 rzeczywiście jest wyposażony w nowy procesor Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3, powinien być dobrze wyposażony, aby poradzić sobie z najróżniejszymi zadaniami AI. Kiedy Qualcomm ogłosił wprowadzenie chipa w październiku, podkreślił jego zdolność do uruchamiania modeli AI i wykonywania działań AI zarówno lokalnie na urządzeniu, jak i w chmurze.

Podczas szczytu Snapdragon w październiku Qualcomm zademonstrował różne zastosowania sztucznej inteligencji w smartfonach, w tym wirtualnego asystenta, który może podsumowywać rozmowy telefoniczne, a następnie udostępniać notatki i sugestie. Chip może także „pomniejszać” już wykonane zdjęcia, analizując je pod kątem wypełnienia kadru. Ale oczywiście producenci telefonów, tacy jak Samsung, powinni wdrożyć tę technologię w swoich urządzeniach.

Nowy mobilny chip Samsunga Exynos 2400 również został zaprojektowany z myślą o sztucznej inteligencji, a firma twierdzi, że zapewnia prawie 15-krotną poprawę wydajności sztucznej inteligencji w porównaniu ze starym procesorem Exynos 2200. Samsung pokazał także, w jaki sposób nowy chip może umożliwić generowanie tekstu – podała firma. na zdjęciu podczas wydarzenia LSI Tech Day w październiku. Komunikat prasowy.

Czytaj więcej: Podczas podróży na Hawaje mógłbym używać sztucznej inteligencji telefonu w stylu ChatGPT firmy Qualcomm

Sądząc po tych nowych chipach, wersje kolejnych telefonów Samsunga Qualcomm i Exynos mogą mieć te same funkcje sztucznej inteligencji. Ponieważ procesory te są zoptymalizowane pod kątem zadań związanych ze sztuczną inteligencją, istnieje możliwość, że Galaxy AI będzie dostępna wyłącznie w Galaxy S24 – podobnie jak niektóre funkcje Pixela działają tylko na Pixelu 8 Pro lub innych urządzeniach z chipami Google Tensor. Jednak Samsung regularnie udostępnia nowe funkcje oprogramowania w ramach aktualizacji One UI, więc możliwe jest, że niektóre funkcje sztucznej inteligencji, które nie wymagają przetwarzania na urządzeniu, trafią na starsze urządzenia.

Wokół generatywnej sztucznej inteligencji narosło wiele szumu, a Samsung jest znany z integrowania nowych technologii ze swoimi produktami już na wczesnym etapie — czasami jeszcze przed ustaleniem, czy są one naprawdę cenne dla ogólnego doświadczenia. Pamiętasz funkcję śledzenia wzroku w Galaxy S4? A co z zakrzywioną stroną Galaxy Note Edge?

Dobra wiadomość jest taka, że ​​tego typu efekciarskie funkcje nie definiują już podejścia Samsunga do smartfonów, o czym świadczy prostsze podejście Samsunga do serii Galaxy S w ostatnich latach i sukces telefonów składanych. Ale rok 2024 nadal będzie rokiem, w którym sztuczna inteligencja będzie musiała udowodnić swoją skuteczność na smartfonach i wygląda na to, że zacznie się to od Samsunga.

cnet cnet

Patrzeć: Dlaczego nie żałuję, że zrezygnowałem z Androida na rzecz iPhone’a

Galaxy Z Flip 5 wygląda wspaniale z nowym wyświetlaczem

Zobacz wszystkie zdjęcia

Nota wydawcy: CNET wykorzystuje sztuczną inteligencję do zasilania niektórych historii. Zobacz więcej szczegółów. tę pocztę.

About The Author

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :