Kayi Family Blog

Kayi Family Blog Przyjazny dla pieniędzy

Samsung Galaxy Ring będzie wymagał mniej Twojej uwagi niż smartwatch

/
/
/
64 Views

Samsung sprzedaje smartwatche od ponad dekady. Jednak podczas środowego wydarzenia Unpacked mogliśmy zobaczyć, co będzie dalej z linią urządzeń do noszenia firmy Samsung: Galaxy Ring.

Ta historia jest częścią Wydarzenie SamsungaZbiór aktualności, porad i wskazówek CNET dotyczących najpopularniejszych produktów Samsunga.

Inteligentne pierścionki nie są nowością, choć nie są tak popularne jak inteligentne zegarki. Pierścień Oura jest ulubieńcem gwiazd jak Kim Kardashian a inteligentny pierścionek Movano Evie został zaprojektowany z myślą o zdrowiu kobiet, co niedawno przetestowała na własnej skórze moja koleżanka Bridget Carey. Jednak wejście Samsunga na rynek inteligentnych pierścionków sugeruje, że maleńkie urządzenia noszone na palcu i mogące zbierać dane o stanie zdrowia mogą być czymś więcej niż tylko niszowym urządzeniem dla celebrytów i sportowców.

Dla Samsunga Galaxy Ring to tylko część szerszego celu firmy, jakim jest stworzenie sieci urządzeń, które mogą przekazywać informacje do aplikacji Samsung Health, tworząc pełniejszy obraz naszych nawyków.

„Myślę, że powinieneś spojrzeć na pierścień jako na jeden z wielu kroków w kierunku korzystania z wielu urządzeń” – powiedział Hong Park, wiceprezes i szef grupy Digital Health ds. doświadczeń mobilnych w Samsung Electronics.

Czytaj więcej: Samsung Galaxy S24 Ultra Pierwsze spojrzenie: sztuczna inteligencja na pierwszym planie

Na pierwszy rzut oka Galaxy Ring wygląda jak zwykła biżuteria, dopóki nie zauważysz maleńkich czujników i elektroniki rozsianych po wewnętrznej wyściółce. Wersja Galaxy Ring, którą widziałem, była prototypem, ale powiedziano mi, że w dużym stopniu odzwierciedla wygląd modelu, który ostatecznie trafi do sprzedaży. Nie pozwolono mi zrobić zdjęcia pierścionka, ale przymierzyłam wszystkie trzy kolory: srebrny, ciemnoszary i złoty. Pierścionek wydawał mi się większy niż zwykła damska biżuteria, ale był zaskakująco lekki na moim palcu. Podobnie jak pierścionek Oura, jego konstrukcja jest elegancka i minimalistyczna, niemal przypominając tradycyjny pierścionek zaręczynowy pana młodego.

Nadal wielu rzeczy nie wiemy o Galaxy Ring, np. kiedy zostanie wprowadzony na rynek, ile będzie kosztować, jakie rodzaje czujników będzie wyposażony i jakie będzie zbierał dane dotyczące stanu zdrowia w porównaniu z Galaxy Watch. Ale Galaxy Ring to kolejny sposób, w jaki Samsung może wykorzystać swoją strategię zdrowotną, która koncentruje się na czterech konkretnych typach danych zdrowotnych: śnie, odżywianiu, aktywności i stresie.

Dzięki Galaxy Ring Samsung ma nadzieję zbierać tego typu dane w bardziej subtelny i mniej rozpraszający sposób niż smartwatch. Mówiąc najprościej: nie każdy chce nosić zegarek, zwłaszcza inteligentny.

Samsung zaprezentował Galaxy Ring podczas wydarzenia Galaxy Unpacked.

SAMSUNG

„Niektórzy chcą prostszej obudowy i ten pierścień to reprezentuje” – powiedział Park, dodając, że pierścień może pasywnie mierzyć wskaźniki zdrowotne bez konieczności interakcji na tym samym poziomie co zegarek. „A potem musi być stylowy, wygodny i mieć długą żywotność baterii. I to są cechy, nad którymi pracujemy.”

Aby poznać więcej szczegółów, będziemy musieli poczekać, aż Samsung ujawni więcej szczegółów na temat Galaxy Ring. Jednak podczas przemówienia Unpacked firma Samsung zaprezentowała kilka nowych funkcji związanych z opieką zdrowotną, które opracowuje dla aplikacji Samsung Health, co może dać pewien wgląd w podejście firmy Samsung.

Samsung wprowadza nowy wskaźnik o nazwie My Vitality Score, który zasadniczo jest wskaźnikiem mającym na celu ocenę sprawności fizycznej i psychicznej na podstawie takich czynników, jak sen, aktywność, tętno spoczynkowe i zmienność tętna. Pak powiedział mi, że będzie zawierał sprawdzony test mierzący Twoją poranną czujność i będzie dostępny dla urządzeń Galaxy Watch i Galaxy Ring. Jest to podobne do odczytów i ocen, które widzieliśmy w przypadku innych marek technologii noszenia, takich jak Oura, Fitbit i Garmin, z których wszystkie mają już oceny mierzące gotowość.

Samsung nie będzie także pierwszym, który wdroży test czujności w urządzeniach do noszenia; Bransoletka Pison Ready i smartwatch Citizen CZ również oferują tę funkcjonalność. Rzadko jednak widuje się taki test na pierścieniu, a to może być jeden ze sposobów na odróżnienie Galaxy Ring od oferty Oury.

Samsung Galaxy Ring Clean Samsung Galaxy Ring Clean

Patrzeć: Samsung Galaxy Ring: pierwsze wrażenia

Kolejną dużą nowością w Samsung Health są karty wzmacniające, czyli ciekawostki w aplikacji, które dają wgląd w przyczyny stojące za wskaźnikami stanu zdrowia. Na przykład, jeśli masz niski wynik snu, dodatkowa karta może Ci powiedzieć, że dzieje się tak dlatego, że za dużo się przewracasz i przewracasz. Oura i Garmin również udostępniają podobne informacje w swoich aplikacjach.

Jest to jednak kolejny znak, że firmy technologiczne robią więcej, aby połączyć fakty w danych dotyczących Twojego zdrowia. Samsung nie jest w tym odosobniony; Google Fitbit wykorzystuje również sztuczną inteligencję do dostarczania głębszych informacji o zdrowiu za pośrednictwem nowej funkcji o nazwie Fitbit Labs, która zostanie uruchomiona jeszcze w tym roku.

Samsung myśli także o innych sposobach usprawnienia wyszukiwania danych zdrowotnych w swojej aplikacji. W końcu aplikacja Samsung Health jest ważniejsza niż kiedykolwiek w przypadku urządzenia takiego jak Galaxy Ring, ponieważ nie ma ono ekranu. Na pytanie, czy Samsung rozważa utworzenie chatbota lub wirtualnego asystenta, który pomógłby użytkownikom analizować dane dotyczące zdrowia, Park odpowiedział, że Samsung rozważa tę opcję.

„Wierzymy, że koncepcja systemu cyfrowego, który pomoże Ci poruszać się po kontekście, rozumieć go i znajdować rozwiązania, będzie niezbędna” – powiedział Park. „A jaki to będzie współczynnik kształtu, pozostaje do ustalenia. A to może się różnić w zależności od osoby, prawda? Niektórzy ludzie potrzebują po prostu dźwięku, inni potrzebują obrazu w telewizji.”

Prawdopodobnie daleko nam do ogólnej wizji opisanej przez Parka, w której normą byłoby posiadanie inteligentnych materacy i lodówek współpracujących ze smartwatchem lub pierścionkiem. Samsung ma jednak nadzieję, że Galaxy Ring będzie kolejnym krokiem w stronę tej rzeczywistości.

About The Author

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :