Kayi Family Blog

Kayi Family Blog Przyjazny dla pieniędzy

Samsung Galaxy S24 Ultra potrafi dzięki sztucznej inteligencji znacznie więcej

/
/
/
56 Views

Podobnie jak poprzednie telefony Samsung Ultra, Galaxy S24 Ultra wyróżnia się gigantycznym ekranem, szerokimi możliwościami powiększania fotografii i wbudowanym rysikiem S Pen. Ale Samsung miał okazję jeszcze bardziej wyróżnić swój telefon za 1300 dolarów dzięki Galaxy AI, zestawowi funkcji, które mogą zrobić wszystko, od przekazywania połączeń w czasie rzeczywistym po możliwość przenoszenia i manipulowania obiektami na zdjęciach.

Ta historia jest częścią Wydarzenie SamsungaZbiór aktualności, porad i wskazówek CNET dotyczących najpopularniejszych produktów Samsunga.

Oby tylko Samsung skorzystał z tej szansy.

Galaxy AI jest dostępny we wszystkich trzech nowych modelach Galaxy S24 i pojawi się w rodzinie Galaxy S23 w późniejszej aktualizacji. Chociaż to wspaniale, że Samsung nie zmusza kupujących do kupowania najdroższego nowego telefonu w zamian za Galaxy AI, firma mogła dodać dodatkowe funkcje jedynie dla tych, którzy chcą zaszaleć na Galaxy S24 Ultra. Może przyjąć cechy charakterystyczne dla Ultra, takie jak S Pen, i stworzyć dodatkowe funkcje Galaxy AI, które sprawią, że jego cena 1300 dolarów będzie nieco niższa. Jest to szczególnie ważne teraz, gdy kosztujący 1000 dolarów Galaxy S24 Plus ma jeszcze więcej wspólnego ze swoim droższym rodzeństwem dzięki nieco większemu ekranowi i baterii.

Galaxy S24 Ultra zasługuje na ekskluzywne narzędzia programowe i funkcje, które pasują do jego wysokiej klasy sprzętu. Rozwiązaniem może być Galaxy AI.

Czytaj więcej: Samsung Galaxy Ring będzie wymagał mniej uwagi niż smartwatch

Galaxy AI to ogólny termin określający różne nowe funkcje generatywne oparte na sztucznej inteligencji w serii Galaxy S24. Sztuczna inteligencja nie jest niczym nowym w smartfonach, ale stała się ulubionym hasłem w branży technologicznej po błyskawicznym rozwoju ChatGPT pod koniec 2022 roku. Chatbot OpenAI spopularyzował specjalny podzbiór sztucznej inteligencji, znany jako generatywna sztuczna inteligencja, która generuje treści w odpowiedzi na podpowiedzi w oparciu o naukę. dane. Galaxy AI to propozycja firmy Samsung na temat możliwości zastosowania tej technologii w smartfonach wyposażonych w takie funkcje, jak:

  • Edycja generatywna, która umożliwia przesuwanie i manipulowanie obiektami na zdjęciach oraz generuje treść wypełniającą ramkę zgodnie z potrzebami.
  • Natychmiastowe odtwarzanie w zwolnionym tempie, które generuje dodatkowe klatki, dzięki czemu możesz oglądać dowolny film w aplikacji Galeria w zwolnionym tempie.
  • Funkcja wyszukiwania w kółku umożliwia rozpoczęcie wyszukiwania w Google niemal wszystkiego na ekranie telefonu poprzez zakreślenie go.
  • Tłumacz na żywo, który tłumaczy rozmowy telefoniczne w czasie rzeczywistym w aplikacji na telefon Galaxy S24.
  • Chat Assist, który może przepisać wiadomości tekstowe w innym tonie przed ich wysłaniem i przetłumaczyć wiadomości na różne języki.
  • Uwaga Pomoc w formatowaniu, podsumowywaniu, tłumaczeniu i sprawdzaniu pisowni plików w aplikacji Samsung Notes.

Galaxy AI koncentruje się głównie na komunikacji, produktywności i narzędziach fotograficznych/wideo. To dobrze komponuje się z Galaxy S24 Ultra, który Samsung kieruje do tych, którzy chcą telefonu z najwyższej klasy aparatem i rysikiem do robienia notatek.

Galaxy S24 Ultra prezentuje nową funkcję edycji generatywnej Galaxy S24 Ultra prezentuje nową funkcję edycji generatywnej

Galaxy S24 Ultra oferuje nową funkcję edycji generatywnej.

Lisa Edichiko/CNET

Ponieważ Galaxy AI to nowa technologia, logiczne jest, że Samsung będzie chciał zapewnić spójne wrażenia w całej gamie Galaxy S24. Jednak tym, co najbardziej ekscytuje mnie w potencjale Galaxy AI, jest pomysł, że pewnego dnia Samsung będzie w stanie dostosować te funkcje oprogramowania do swojego urządzenia.

Won-Joon Choi, wiceprezes wykonawczy i szef działu badań i rozwoju w dziale technologii mobilnych Samsunga, powiedział to w wywiadzie dla CNET przed premierą Galaxy S24.

„Zamiast go tylko rozszerzać, chcemy stworzyć bardzo specyficzne… zoptymalizowane możliwości w oparciu o te obudowy” – powiedział, odnosząc się do Galaxy AI. „Nie tylko (a) kopiuj i wklejaj, ale ulepszaj możliwości dla tych konkretnych form”.

Chciałbym, żeby Samsung zaczął od Galaxy S24 Ultra, zwłaszcza że S Pen otwiera kilka ciekawych możliwości. A co z narzędziami do rysowania, które pozwalają użytkownikom łączyć własne szkice z grafiką lub wzorami utworzonymi przez generatywną sztuczną inteligencję?

Biorąc pod uwagę, że Galaxy S24 Ultra nastawiony jest na fotografię, Samsung ma możliwość dodania kolejnych narzędzi do pracy ze zdjęciami i filmami. Być może mogłoby to wziąć stronę z książki Google i wprowadzić funkcje edycji dostępne wyłącznie w modelu Ultra, takie jak Video Boost w Pixel 8 Pro. Ta opcja jest dostępna tylko na zaawansowanych telefonach Google i przetwarza klipy wideo w chmurze w celu zastosowania skomplikowanych edycji, które mogą być trudne do wykonania na urządzeniu, np. znacznego rozjaśnienia przyciemnionego materiału wideo.

Ale na razie główne czynniki odróżniające Galaxy S24 Ultra od zwykłych S24 i S24 Plus są takie same jak zawsze, z Galaxy AI lub bez. Dostępny jest opcjonalny teleobiektyw umożliwiający cyfrowe przybliżanie obrazu do 100x, wbudowany rysik S Pen i duży wyświetlacz o przekątnej 6,8 cala.

Tylko Samsung wie, dokąd Galaxy AI pójdzie dalej. Jak wynika z drobnego druku, Samsung może nawet zacząć pobierać opłaty za niektóre funkcje Galaxy AI po 2025 roku Strona produktu Galaxy S24 Ultra porady.

Pewne jest jednak, że zdaniem Choi wprowadzenie Galaxy AI w Galaxy S24 to dopiero początek. Mam nadzieję, że gdziekolwiek Galaxy AI będzie dalej działać, Samsung znajdzie sposób, aby Galaxy S24 Ultra wyróżniał się na tle innych.

Nota wydawcy: CNET wykorzystuje sztuczną inteligencję do zasilania niektórych historii. Więcej szczegółów znajdziesz w tym poście.

About The Author

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :