Kayi Family Blog

Kayi Family Blog Przyjazny dla pieniędzy

SpaceX wystrzeliwuje pierwsze satelity, aby połączyć klientów T-Mobile

/
/
/
133 Views

SpaceX wystrzeliło pierwsze satelity z możliwością połączenia ze smartfonami naziemnymi, co pomoże zwiększyć zasięg dla klientów T-Mobile. Porównaj to z istniejącą satelitarną usługą ratunkową firmy Apple, która wykorzystuje naziemne stacje przekaźnikowe Globalstar jako przekaźnik między iPhone’ami a satelitami.

T-Mobile ogłosił współpracę ze SpaceX w sierpniu 2022 r. Umowa pozwala T-Mobile na wykorzystanie satelitów technologicznej firmy do łączenia klientów poza siecią komórkową operatora, która obejmuje swoim zasięgiem 300 milionów Amerykanów. ostatni październik. T-Mobile twierdzi, że pozostałe obszary nieobjęte siecią T-Mobile są trudno dostępne dla masztów sieciowych ze względu na ograniczenia geograficzne lub związane z użytkowaniem terenu. Komunikat prasowy.

Czytaj więcej: Najlepsze plany dotyczące telefonów komórkowych w 2024 r

SpaceX wystrzeliło w środę rano swój nowy zestaw satelitów umożliwiających łączność telefoniczną i stwierdził, że testowanie ich w sieci T-Mobile „wkrótce się rozpocznie”. Dzieje się to później, niż oczekiwano, jak powiedział w marcu ubiegłego roku dyrektor SpaceX, że firma planuje rozpocząć testowanie usługi w 2023 roku.

Jak wynika z komunikatu prasowego, po aktywowaniu usługi klienci T-Mobile będą „połączeni praktycznie wszędzie tam, gdzie zobaczą niebo, w większości przypadków korzystając z telefonu, który już posiadają”. Usługa zacznie się od wiadomości tekstowych, ale w nadchodzących latach zostanie rozszerzona o komunikację głosową i transmisję danych.

Nie jest jasne, kiedy usługa zostanie aktywowana dla klientów T-Mobile, czy będzie dostępna we wszystkich planach i na jakich telefonach będzie można z niej korzystać. Przewoźnik nie podał terminu publikacji.

Nad własnymi rozwiązaniami satelitarnymi pracują także konkurenci T-Mobile. AT&T nawiązała współpracę z AST SpaceMobile i w zeszłym roku zakończyła swój pierwszy test, wykorzystując swoje satelity do łączenia połączeń. Verizon nawiązał współpracę z projektem Kuiper firmy Amazon, który w październiku wystrzelił swoje pierwsze satelity testowe.

Inni przedstawiciele branży mobilnej ogłosili własne rozwiązania w zakresie komunikacji satelitarnej. Motorola Defy 2 zadebiutowała w zeszłym roku pod marką wzmocnionego telefonu Bullitt, korzystając z własnego rozwiązania w zakresie sieci satelitarnej, a Qualcomm ogłosił partnerstwo z firmą satelitarną Iridium, która zakończyła działalność w listopadzie. Do końca roku łączność satelitarną między telefonami z internetem oferowała jedynie usługa ratunkowa Apple dla telefonów iPhone z serii 14 i iPhone 15.

Czytaj więcej: Wiadomości satelitarne: trend telefoniczny w 2023 r., który (jeszcze) nie miał miejsca

applestuffsos-00-05-43-11-still006 applestuffsos-00-05-43-11-still006

Patrzeć: Próbowałem awaryjnego SOS przez satelitę na iPhonie 14

15 lat Androida: porównanie najnowszego telefonu z Androidem z pierwszym

Zobacz wszystkie zdjęcia

About The Author

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :