Kayi Family Blog

Kayi Family Blog Przyjazny dla pieniędzy

T-Mobile twierdzi, że może spowolnić prędkość Internetu w domu niektórych użytkowników podczas „zatorów”

/
/
/
68 Views

T-Mobile poprawił swoje warunki świadczenia usług dla użytkowników domowych łączy szerokopasmowych Aby dodać nowy punkt: Jeśli dużo korzystasz z Internetu i przesyłasz 1,2 TB danych w miesięcznym cyklu rozliczeniowym, Twoja prędkość może spaść w „okresach przeciążenia” lub gdy sieć jest mocno obciążona.

Ta historia jest częścią Wydarzenie SamsungaZbiór aktualności, porad i wskazówek CNET dotyczących najpopularniejszych produktów Samsunga.

Jak zauważyłem Raport mobilnyZmiana weszła w życie 18 stycznia. W zaktualizowanych warunkach przewoźnik twierdzi, że ci użytkownicy „będą traktowani jako ostatni w sieci” w sytuacjach zatorów, co może oznaczać boleśnie niskie prędkości niezależnie od tego, jak długo będzie się utrzymywać zator. T-Mobile zauważa, że ​​ponieważ usługa Internetu domowego jest dostępna wyłącznie w „obszarach o ograniczonym dostępie” i jest przeznaczona do użytku w środowisku „stacjonarnym”, w przeciwieństwie do telefonu, który może znajdować się w ruchliwym miejscu, takim jak zatłoczony stadion, „te klienci powinni ogólnie rzadziej zauważać zatory.”

Więc co dokładnie się dzieje? To właśnie musisz wiedzieć.

Czytaj więcej: T-Mobile ponownie podnosi koszt Internetu domowego dla nowych użytkowników do 60 dolarów miesięcznie

Czy T-Mobile dodaje limit danych?

Choć może to brzmieć podobnie do ograniczeń danych stosowanych przez innych dostawców usług szerokopasmowych – w przypadku których dane są całkowicie odcinane po osiągnięciu maksimum, chyba że zapłacisz więcej – tak nie jest. Zamiast tego jest potencjał limit dodany przez T-Mobile, aby w obszarach, gdzie jego sieć doświadcza zbyt dużego zapotrzebowania, intensywnie korzystający z Internetu w domu użytkownicy mogli zauważyć spowolnienie transmisji danych, gdy wszystko było zajęte (lub, jak nazywają to operatorzy bezprzewodowi, „przeciążone”).

Prawdopodobnie, gdy minie ten pracowity okres i będzie wolne miejsce w sieci, prędkość i jakość domowego Internetu powinny wrócić do normy. Jednak dla intensywnie korzystających z Internetu w domu nietrudno sobie wyobrazić, że ta zmiana może spowodować pewne problemy.

Czy T-Mobile ograniczy prędkość użytkownikom korzystającym z dużej ilości danych?

Operator informuje CNET, że nie ogranicza prędkości dla użytkowników przesyłających 1,2 TB danych miesięcznie. z wyjątkiem w takich „przeciążonych” sytuacjach. „Użytkownicy korzystający z dużej ilości danych mogą nie zauważyć zmiany, chyba że znajdą się w zatłoczonym obszarze” – twierdzi firma, zauważając, że obecnie „jednocyfrowy procent” jej klientów korzystających z domowego Internetu będzie klasyfikowany jako intensywnie korzystający z Internetu w domu. Operator twierdzi, że powiadomi użytkowników, gdy przekroczą próg 1,2 TB.

Jeśli chodzi o prędkość, jaką będą mieli ci użytkownicy, gdy znajdą się w takiej sytuacji, tak naprawdę nie wiemy, a T-Mobile nie udziela konkretnych wskazówek poza stwierdzeniem, że nie będą oni traktowani priorytetowo w stosunku do innych użytkowników T – Mobile.

Należy zaznaczyć, że dotyczy to wyłącznie konsumenckich kont internetowych w domu, a nie tych z biznesową wersją usługi.

Czytaj więcej: Nasza recenzja Internetu domowego T-Mobile

Czy mogę kupić większą prędkość transmisji danych?

Operator nie pozwala użytkownikom kupować większej ilości szybkiej transmisji danych i powtarza, że ​​osoby, które pominą 1,2 TB miesięcznie, nadal będą mogły uzyskać większe prędkości, gdy zmniejszą się zatory, ale w tych konkretnych przypadkach będą wolniejsze niż inni użytkownicy w trakcie sieć na ich obszarze jest bardziej obciążona niż zwykle.

Dlaczego T-Mobile to robi?

W swoim oświadczeniu operator wyjaśnił tę decyzję jako sposób na ochronę sieci dla wszystkich jej użytkowników.

„Nasz flagowy produkt szerokopasmowy do użytku domowego obsługuje miliony klientów korzystających z setek gigabajtów danych” – powiedział CNET rzecznik operatora. „Aby zapewnić wszystkim naszym klientom doskonałe doświadczenia w Internecie, zaktualizowaliśmy nasze warunki świadczenia usług w taki sposób, że ci, którzy potrzebują więcej niż 1,2 TB miesięcznie, co stanowi jednocyfrowy procent użytkowników, będą mieli pierwszeństwo przed innymi usługami domowymi. Klienci Internetu tylko podczas przeciążeń.”

Co to jest priorytetyzacja sieci?

Jak sama nazwa wskazuje, ustalanie priorytetów sieci to sposób, w jaki operatorzy telekomunikacyjni określają, kto ma pierwszeństwo podczas uzyskiwania dostępu do ich sieci. W przypadku większości codziennych zadań, gdy sieć ma wystarczającą moc i przestrzeń dla wszystkich, nie stanowi to wielkiego problemu. Jednak w okresach „przeciążenia”, np. na zatłoczonym stadionie piłkarskim lub podczas wydarzenia, gdy wiele osób obciąża sieć, osoby z wyższym priorytetem mogą otrzymać lepszą obsługę niż te znajdujące się niżej.

Najwyższy priorytet mają użytkownicy sieci bezprzewodowej T-Mobile, którzy mieszczą się w miesięcznych limitach szybkiej transmisji danych w ramach zwykłych planów (a także użytkownicy opcji z wyższej półki, takich jak Go5G Next, Go5G Plus i Magenta Max, którzy nie mają ograniczeń transmisji danych). szybką transmisję danych, z której mogą korzystać), a następnie plany niższego poziomu, takie jak Essentials, Metro i Assurance Wireless firmy T-Mobile, a następnie urządzenia z dostępem do Internetu, takie jak hotspoty i tablety.

Na dole tej listy, obok użytkowników korzystających z sieci bezprzewodowej „intensywnie przesyłających dane”, którzy przekroczyli miesięczne limity danych, znajdują się użytkownicy Internetu w domu. Zatem w sytuacjach przeciążenia ci intensywnie korzystający z Internetu w domu zostaną zepchnięci jeszcze dalej niż przeciętni użytkownicy Internetu w domu.

About The Author

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :