Kayi Family Blog

Kayi Family Blog Przyjazny dla pieniędzy

Wiceprezes Google: Oto, jak sztuczna inteligencja powoli, ale pewnie przejmie kontrolę nad Twoimi smartfonami

/
/
/
157 Views

Sztuczna inteligencja jest wszędzie na targach CES 2024, od laptopów i robotów po tłumacze płaczu dzieci i tostery do steków, ale największy bezpośredni wpływ generatywnej sztucznej inteligencji (rodzaj sztucznej inteligencji, która napędza ChatGPT) może mieć miejsce w naszych telefonach. W tym tygodniu w Las Vegas miałem okazję porozmawiać z ekspertem Google na temat tego, jak sztuczna inteligencja może kształtować przyszłość telefonów komórkowych.

Sameer Samat, dyrektor generalny i wiceprezes ds. Androida, Google Play i Wear OS w Google, wierzy, że postęp w sztucznej inteligencji jest ważnym elementem rozwoju telefonów. Rozmawialiśmy w cichym pokoju wśród wesołych maskotek Androida tańczących na gigantycznym ekranie i posągów Androida naturalnej wielkości, które zdobiły stoisko Google w pobliżu Centrum Kongresowego w Las Vegas.

Smartfony istnieją już od ponad dekady, ale oprogramowanie obsługujące te urządzenia nie uległo większym zmianom na poziomie podstawowym. Pomimo powszechności wirtualnych asystentów, takich jak Asystent Google i Alexa firmy Amazon, korzystanie z telefonu nadal wiąże się przede wszystkim z otwieraniem aplikacji w celu wykonywania zadań. Samat widzi, że to się zmienia, ale stopniowo.

Porównuje smartfony do samochodów: nie można usunąć tak podstawowych elementów jak kierownica i pedały i od razu przejść do jazdy autonomicznej. Zamiast tego chodzi o znalezienie sposobu, w jaki sztuczna inteligencja może przejąć niektóre zadania w naprawdę przydatny sposób.

„Nadal jesteśmy na wczesnym etapie i w ogóle” – powiedział. „Ale myślę, że widzimy, jak można to połączyć w sposób, który naprawdę pomoże osiągnąć znacznie więcej”.

Zielona plastikowa statua. Zielona plastikowa statua.

Pomnik maskotki Androida przed stoiskiem Google na targach CES 2024.

Mariel Myers/CNET

Zaczyna się to już dziać ogólnie na Androidzie, a w szczególności na telefonach Google Pixel, dzięki funkcjom opartym na sztucznej inteligencji, które mogą przepisywać wiadomości tekstowe w innym tonie lub przesuwać obiekty na zdjęciach. Następnym krokiem może być jednak bardziej radykalna zmiana w podstawowym interfejsie telefonu, ale nie spodziewaj się, że stanie się to z dnia na dzień.

„Myślę, że z czasem pojawi się możliwość przeniesienia się do świata, w którym interfejs naprawdę się zmienia” – powiedział. „Ale myślę, że będzie to stopniowo. Musimy też uważać, aby użytkownik nadal czuł się komfortowo i zaznajomiony z ogólnymi doświadczeniami ze smartfonem, ponieważ na nim polegamy każdego dnia”.

Samat nie potrafił jeszcze powiedzieć, jak dokładnie miałby wyglądać. Wyjaśnił jednak, w jaki sposób produkty i usługi oparte na dużych modelach językowych – będącym podstawą modelu sztucznej inteligencji służącej do rozumienia języka naturalnego i generowania wyników konwersacji – różnią się od asystentów głosowych ostatniej dekady.

prezentacja-budki-samsung-seq-00-03-28-11-still002 prezentacja-budki-samsung-seq-00-03-28-11-still002

Patrzeć: Koncepcyjny telefon z klapką Samsunga może wyginać się w obie strony

„To nie tylko kwestia analizy ustrukturyzowanego zdania i integracji użytkownika w celu włączania i wyłączania świateł” – stwierdził Samat, opisując istniejących asystentów głosowych. „Ale raczej (jest to) umiejętność prawdziwego wykorzystania języka naturalnego i przełożenia go na działanie w kodzie”.

Nowe telefony będą prawdopodobnie wyposażone w mocniejsze chipy przeznaczone do obsługi tego rodzaju danych na urządzeniu, a nie w chmurze. Jest to zazwyczaj lepsze z punktu widzenia prywatności, ponieważ informacje nie muszą opuszczać telefonu. Z myślą o tym zaprojektowano najnowszy procesor Google Tensor oraz układ Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3, który ma pojawić się w nowych telefonach w 2024 roku.

Jeśli chodzi o inne sposoby, w jakie postępy w sztucznej inteligencji mogą zmienić konstrukcję telefonów, jest za wcześnie, aby cokolwiek więcej mówić poza spekulacjami. Ale nie tylko Google postrzega sztuczną inteligencję jako ważny element przyszłości smartfonów i nie tylko. Na przykład w listopadzie Samsung ogłosił Galaxy AI, który nazywa „kompleksową mobilną sztuczną inteligencją”. Startup Rabbit właśnie ogłosił nowe urządzenie przenośne o nazwie R1, które całkowicie rezygnuje z tradycyjnych aplikacji na rzecz interfejsu opartego na sztucznej inteligencji. Oczekuje się, że Apple w kolejnej wersji iOS zaimplementuje więcej sztucznej inteligencji. Bloomberga.

Jeśli generatywna sztuczna inteligencja spełni swoje obietnice, może być właśnie tym, czego potrzebuje branża smartfonów, aby zachęcić konsumentów do zakupu nowych telefonów.

„A (konsumenci) uważają, że to ekscytujące i wygląda na przyszłość” – powiedział, odnosząc się do funkcji sztucznej inteligencji, takich jak Google Magic Editor, który umożliwia powiększanie i manipulowanie niektórymi obiektami na zdjęciach. „I rzeczy, które wydają się być przyszłością i zazwyczaj są to rzeczy, które ludzie idą do sklepu, żeby kupić”.

Więcej z targów CES 2024

Nota wydawcy: CNET wykorzystuje sztuczną inteligencję do zasilania niektórych historii. Więcej szczegółów znajdziesz w tym poście.

Koncepcyjny telefon z klapką Samsunga umożliwia zginanie go w obu kierunkach

Zobacz wszystkie zdjęcia

About The Author

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :