Kayi Family Blog

Kayi Family Blog Przyjazny dla pieniędzy

Włącz teraz te 5 ulepszeń AI w swoim Galaxy S24

/
/
/
44 Views

Samsunga Galaxy S24 Seria już wyszła. A jeśli czytałeś cokolwiek o najnowszych flagowych urządzeniach firmy, wiesz, że te telefony są wyposażone w ekskluzywne funkcje sztucznej inteligencji do edycji zdjęć, tłumaczenia w czasie rzeczywistym, automatycznie generowanych podsumowań stron internetowych i nie tylko.

Nie przegap: Najlepsze funkcje Galaxy AI w Galaxy S24: krąg wyszukiwania, pomoc na czacie i nie tylko

Jednak nie wszystkie te funkcje są domyślnie włączone. Jeśli masz nowy Galaxy S24 i nadal nie masz pewności co do wszystkich możliwości swojego telefonu, oto pięć ustawień AI, które musisz teraz włączyć.

Aby dowiedzieć się więcej, przejrzyj naszą recenzję Galaxy S24 Ultra i dowiedz się, dlaczego Galaxy S24 Ultra może o wiele więcej dzięki sztucznej inteligencji.

Otrzymuj tłumaczenia w czasie rzeczywistym podczas rozmów telefonicznych

Pierwszym ustawieniem, które na pewno warto włączyć, jest Tłumacz na żywo, który zapewnia tłumaczenie głosowe między Tobą a osobą, z którą rozmawiasz przez telefon, w czasie zbliżonym do rzeczywistego. Zanim przejdziemy do działania narzędzia do tłumaczenia, najpierw je włączmy.

W Ustawieniaiść do Rozszerzone możliwości > Zaawansowana inteligencja > Telefon i włącz Tłumaczenie na żywo. Zanim zaczniesz korzystać z Tłumacza na żywo, wybierz swój język, język osoby, z którą rozmawiasz, oraz głosy tłumacza. (Jak podaje firma, dostępnych jest 13 języków, w tym między innymi uproszczony chiński i meksykański, hiszpański i amerykański hiszpański). Masz także opcję wyciszenia głosu swojego i rozmówcy, dzięki czemu słyszysz tylko głos tłumaczenia. .

Konfigurowanie tłumaczenia na żywo na Galaxy S24 Konfigurowanie tłumaczenia na żywo na Galaxy S24

Możesz wybrać ustawienia języka i głosu dla poszczególnych kontaktów.

Nelsona Aguilara/CNET

Aby skorzystać z Tłumacza na żywo, zadzwoń pod numer telefonu i kliknij przycisk Zadzwoń po pomoc przycisk, a następnie wybierz Tłumaczenie na żywo aby rozpocząć tłumaczenie w czasie rzeczywistym. Podczas mówienia w czasie rzeczywistym będzie wyświetlany ekran przedstawiający Twoją rozmowę, zarówno tekst oryginalny, jak i przetłumaczony. Gdy już zaczniesz mówić, narzędzie do tłumaczenia przetłumaczy to, co powiesz na język drugiego uczestnika. Jeśli Twoje głosy są wyciszone, uczestnicy będą słyszeć tylko głosy z tłumaczeniem.

Funkcja tłumaczenia na żywo w Galaxy S24 Funkcja tłumaczenia na żywo w Galaxy S24

Przetłumaczoną rozmowę można oglądać w czasie rzeczywistym jako tekst na ekranie.

Nelsona Aguilara/CNET

Użyj generatywnej sztucznej inteligencji do edycji zdjęć

Jednym z największych narzędzi AI w Galaxy S24 jest Generatywna Edycja, która pozwala usuwać, ponownie komponować i remasterować zdjęcia zrobione telefonem za pomocą generatywnej AI. Na przykład, jeśli chcesz zmienić rozmiar obiektu lub usunąć osobę ze zdjęcia, edycja generatywna może utworzyć nowe tło w celu uzupełnienia brakujących części.

Podobnie jak pozostałe funkcje i ustawienia opisane w tym przewodniku, edycja generatywna nie jest domyślnie włączona, dlatego należy ją włączyć w Ustawieniach. Iść do Ustawienia > Rozszerzone możliwości > Zaawansowana inteligencja > Edytor zdjęć i włącz Redakcja generatywna.

Narzędzie do edycji generatywnej w Galaxy S24 Narzędzie do edycji generatywnej w Galaxy S24

Przesuwaj, usuwaj i zmieniaj rozmiar osób i obiektów na swoich zdjęciach oraz korzystaj z generatywnej sztucznej inteligencji, aby wypełnić tło.

Nelsona Aguilara/CNET

V Galeria aplikacji, kliknij Edytować a następnie dotknij Przycisk AI, z trzema gwiazdkami, za korzystanie z generatywnej sztucznej inteligencji. Następnie możesz wyprostować zdjęcie, a generatywna sztuczna inteligencja pomoże stworzyć więcej tła, lub możesz narysować na obrazie, aby przesunąć, usunąć lub zmienić rozmiar dowolnego obiektu na zdjęciu, a generatywna sztuczna inteligencja ponownie utworzy tło, aby wypełnić obraz.

Automatycznie twórz podsumowanie swojego nagrania głosowego

Dyktafon w Galaxy S24 potrafi więcej niż tylko nagrywanie dźwięku. Potrafi także dokonać transkrypcji dźwięku na tekst, a następnie za pomocą sztucznej inteligencji podsumować tekst, co jest przydatne, jeśli nagrywasz wykład w szkole lub prezentację w pracy. Zanim jednak będziesz mógł podsumować swoje transkrypcje, musisz włączyć tę funkcję w Ustawieniach.

Iść do Ustawienia > Rozszerzone możliwości > Zaawansowana inteligencja > Dyktafon > Streszczenie i włącz go. Włączenie podsumowań spowoduje automatyczne utworzenie podsumowania nagrań audio przy użyciu sztucznej inteligencji.

Skonfiguruj pomoc w transkrypcji na Galaxy S24 Skonfiguruj pomoc w transkrypcji na Galaxy S24

Oprócz angielskiego możesz wybrać różne języki dla transkrypcji i CV.

Nelsona Aguilara/CNET

Jeśli chcesz przetestować narzędzie do transkrypcji, kliknij nagranie audio w Dyktafon aplikacji, utwórz transkrypcję, a następnie zaloguj się Streszczenie patka. U góry podsumowania zobaczysz słowa kluczowe, które możesz kliknąć, aby wyświetlić określone sekcje podsumowania, a poniżej znajduje się podsumowanie pełne nagłówków i punktorów wygenerowanych przez sztuczną inteligencję.

Transkrypcja AI i podsumowanie notatek głosowych na Galaxy S24 Transkrypcja AI i podsumowanie notatek głosowych na Galaxy S24

Istnieją znaczniki czasu, dzięki czemu można śledzić dźwięk podczas przeglądania podsumowania transkrypcji.

Nelsona Aguilara/CNET

Uzyskaj podsumowanie informacji o dowolnej witrynie odwiedzanej w przeglądarce internetowej.

Kolejne narzędzie sztucznej inteligencji, które musisz włączyć, zanim będziesz mógł z niego skorzystać, pozwala na podsumowanie niemal każdej strony internetowej, którą odwiedzasz w przeglądarce. Aby jednak to zadziałało, należy skorzystać z domyślnej przeglądarki internetowej firmy Samsung, która nazywa się po prostu Internetem. Narzędzie podsumowujące AI nie działa w przeglądarce Chrome ani żadnej innej przeglądarce internetowej innej firmy.

W Ustawienia > Rozszerzone możliwości > Zaawansowana inteligencja > Internetu Samsunga > Podsumować, włącz instrument. Możesz teraz uzyskać streszczenia stron internetowych.

Ustawienia pomocy i podsumowań przeglądania w Galaxy S24 Ustawienia pomocy i podsumowań przeglądania w Galaxy S24

Jak określono w ustawieniach, podsumowania te nie są zapisywane przez firmę Samsung.

Nelsona Aguilara/CNET

Przejdź do przeglądarki internetowej Samsung, odwiedź witrynę, na temat której chcesz zgłosić problem, i kliknij przycisk Ikona sztucznej inteligencji (trzy gwiazdki), który pojawia się na pasku nawigacyjnym u dołu ekranu. Strajk Podsumować a otrzymasz podsumowanie strony internetowej wygenerowane przez sztuczną inteligencję. Poniżej możesz zobaczyć podsumowanie artykułu Davida Lamba w CNET na temat Samsunga Galaxy Ring.

Krótki opis strony internetowej Galaxy S24 Krótki opis strony internetowej Galaxy S24

Możesz skopiować podsumowanie do schowka, przetłumaczyć je na inny język lub kliknąć ikonę edycji w prawym górnym rogu panelu podsumowania, aby uzyskać bardziej szczegółowe podsumowanie.

Nelsona Aguilara/CNET

Podczas korzystania z AI przetwarzaj dane tylko na swoim urządzeniu

Ostatnie ustawienie AI, które powinieneś włączyć, dotyczy Twojej prywatności. W Ustawienia > Rozszerzone możliwości > Zaawansowana inteligencjamożesz włączyć Przetwarzaj dane tylko na urządzeniu aby mieć pewność, że wszelkie dane przetwarzane przez sztuczną inteligencję odbywają się wyłącznie na Twoim urządzeniu, a nie online.

Zazwyczaj Twoje dane są udostępniane stronom trzecim wyłącznie w celu wygenerowania odpowiedzi na jakąś funkcję, z której korzystasz. Nie jest używany do uczenia maszynowego ani reklamy, a Twoje dane są natychmiast usuwane z serwerów stron trzecich po zakończeniu generowania. Jeśli jednak czujesz się bezpieczniej, przechowując dane na swoim urządzeniu, powinieneś włączyć to ustawienie.

Samsung ostrzega, że ​​włączenie tej funkcji będzie skutkować gorszymi wynikami, a niektóre funkcje AI mogą nie działać.

Będąc tutaj, sprawdź najlepszy telefon, jaki możesz kupić w 2024 roku.

About The Author

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :